HP EliteBook 2530P SSD önerisi

61_qwerty_61

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi
HP EliteBook 2530P'a HDD yerine SSD takmak istiyorum. Fakat bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

IMG_20200929_220603.jpg

Neyi bulamadınız, anlamadım. HDD yerine takabilirsiniz. Öneri isterseniz;

Bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz, kabaca iyiden kötüye doğru sıraladım.

Neyi bulamadınız, anlamadım. HDD yerine takabilirsiniz? Öneri isterseniz;

Bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz, kabaca iyiden kötüye doğru sıraladım.

2.5"ten küçük.

2,5'' boyutunda olur tüm SSD'ler, açık konuşun biraz. Ne 2,5'' boyutundan küçük, anlamadım. Laptoplarda da 2,5'' HDD/SSD'ler olur, standarttır benim bildiğim.

2, 5" boyutunda olur tüm SSD'ler, açık konuşun biraz. Ne 2, 5" boyutundan küçük, anlamadım. Laptoplarda da 2, 5" HDD/SSD'ler olur, standarttır benim bildiğim.

İşte ben de öyle biliyorum ama açtım baktım bir de ne göreyim HDD'de yuvasıda küçük nasıl SSD koyacağım anlamadım.

Biraz göz gezdirdim, evet 2,5'' değilmiş. 1,8'' olarak geçiyor. Yani sanırsam mSATA SSD.

Demem o ki SATA SSD'lere değil mSATA SSD'lere bakacaksınız. Piyasayı bilmiyorum ama Kingston, WD, Samsung gibi markalara bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Biraz göz gezdirdim, evet 2, 5" değilmiş. 1, 8" olarak geçiyor. Yani sanırsam mSATA SSD.

Demem o ki SATA SSD'lere değil mSATA SSD'lere bakacaksınız. Piyasayı bilmiyorum ama Kingston, WD, Samsung gibi markalara bakabilirsiniz.

Bunlardan değil mi?

Dediklerimi uygulamayın, açıkçası bilgim yok. Biraz araştırdım, mevzu daha derin.

Tek söyleyebileceğim 2,5'' SSD kullanamazsınız, boyut olarak sığmayacaktır.

mSATA ile SATA SSD'lerin fiziksel olarak farklılıkları da var, yani mSATA da kullanamazsınız.

Adaptörler ile kullanılabilir ama pek sağlıklı olmayacaktır. SSD işine hiç bulaşmayın, çok büyük ihtimalle zararlı çıkacasınız.

Son düzenleme:
Dediklerimi uygulamayın, açıkçası bilgim yok. Biraz araştırdım, mevzu daha derin.

Tek söyleyebileceğim 2, 5" SSD kullanamazsınız, boyut olarak sığmayacaktır.

mSATA ile SATA SSD'lerin fiziksel olarak farklılıkları da var, yani MSATA'da kullanamazsınız.

Adaptörler ile kullanılabilir ama pek sağlıklı olmayacaktır. SSD işine hiç bulaşmayın, çok büyük ihtimalle zararlı çıkacasınız.

mSATA aldım iptal edeyim mi? Bana olur gibi geldi. Sonuçta 1.8 " değil mi?

Geri
Yukarı