HP G6 macOS Sierra Wi-Fi Çalıştırma

nakata38

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba iyi sosyaller, dün eski dizüstü bilgisayarıma Sierra yükledim kurulum sorunsuz bitti ekran kartını, sesi vs. driverını yükledim sonra Wi-Fi driverini yükleyim dedim ama bir türlü çalışmadı yardım ederseniz sevinirim.
Sistem Bilgileri: HP G6 2010et dizüstü bilgisayar.

Intel Core i7 3612QM
12GB RAM
1TB HDD
HD 4000 ekran kartı
IDT ses kartı
Atheros ar9285 WiFi + Bluetooth kart

Son düzenleyen: Moderatör:
Kexti editledim.
  • Şu ana kadar kurduklarını sil.
  • Çöp kutusunu boşalt.
  • Disk İzinlerini (Repair Disk Permissions) ve Önbellek dosyalarını (rebuid Cache) USB içindeki KCPM Utilities Pro ile onar.
  • Yeniden başlat.
  • https://db.tt/CJKlEWpY indir.
  • USB içindeki KCPM Utilities Pro ile kext kurulumunu System / Library / Extensions içine yap. (Dikkat!!!! Kext'i bu dosya yoluna kuracaksın. Library / Extensions içinde değil.)
  • Disk İzinlerini (Repair Disk Permissions) ve Önbellek dosyalarını (rebuid Cache) USB içindeki KCPM Utilities Pro ile onar.
  • Yeniden başlat.

@montezuma hocam denedim WiFi tanımış olarak gözüküyor ancak açılmıyor soluk gözüküyor. Takılı WiFi aygıtı yok yazıyor.

Şu yönergeleri uygula
Finder kullanarak şu dosya yoluna gidin:

/Library/Preferences/SystemConfiguration/
Açılan klasörde, şu iki dosyayı bulun ve silin:

NetworkInterfaces.plist
preferences.plist
Şimdi çöp kutusunu boşaltın ve sisteminizi yeniden başlatın. Sıralama otomatik olarak sistem tarafından yapılacaktır, System Preferences/ network (Sistem Tercihleri/Ağ konumu) giderek Ethernet kartını ilk sıraya alınız.

@montezuma Hocam kusura bakmayın sizide uğraştırıyorum ama olmadı acaba problem kext yükleme programında olabilir mi? Çünkü ben yüklerken sürekli şu yazı çıkıp duruyor "KCPM Utility Pro cannot connect to the helper. Couldn't communicate with a helper application" yazıyor. Büyük bir ihtimalle kext yüklenmemiş oluyor herhalde.

Başka bir uygulama kullan. Kext wizard adlı uygulamayı kullanabilirsin. İnternetten ararsan bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı