HP Gaming Paviilion Laptop İyi Midir?

Hocam adam görüyor testte 80 derece atlıyor bu model ısınıyor diye. Ee zaten bu dereceler normal ki. Hani 95-100 arası kalsa full tamam derim ama. Laptop bu engelleyemezsin bir yerden sonra. Aşırtma yapacaksa ısınacağının garantisini veririm.
Elbette zaten ben de size katılıyorum. Hız aşırtma vesayre yaptıktan sonra bende ısınacağını biliyorum. 85 üstü bence bana göre fazla. Ama şimdi başka bir şey diyeceğim.
Hayır kullanmıyorum ama arkadaşım kullanıyor, her laptopu kullanmak zorunda da değilim, illa bilgi vermek için kullanmam mı gerekiyor, bu nasıl bakış açısıdır? 65 derece diyorsunuz laptoplar için 93-94 altı gayet iyidir ki bu laptop zaten bu değerleri görmüyor. Peki siz kullanıyor musunuz?
Elbette gerekmiyor da mesela benim ısınıyor ölçeğim farklı sizin ki farklı. Ben 85 üstünü problem olarak görüyorum. Siz ise 92 normal diyorsunuz. Ben işte bunun böyle olmaması gerektiği kanaatindeyim. Ben Dengeli'de 85 altıyla oynuyorum tüm oyunları ancak yüksek performansta bu iş oldukça sapıyor. 94 gördüydüm Payday 2 de bir defa. Yani bana göre fazla. O yüzden diyoum. Şimdi konu sahibi hangi bilgiyi düşünecek? Dengeli'de ısınmıyor ancak yüksekte ise baya ısınıyor bana göre. Bu ikisinin farkını belirttim ve ısınmıyor demek yanlış olur sonuçta elbette ki ısınıyor. 92 derece laptop'a da ısınmıyor demeyin yani. Konu sahibi burada kendisi versin kararını. Bir de mesela benim kasam direkt olarak metal. O yüzden ısındığını da çok belli ediyor. Eski Asus laptop'umun kasası çok iyiydi ısınsa bile 90 lardayken bile bu bilgisayar kadar hissettirmiyordu. Bu iş biraz da kasada bitiyor. HP kasası ısındığını çok belli ediyor.

Ben laptop'un eski veriyonlarından birini kullanıyorum.

Elbette zaten ben de size katılıyorum. Hız aşırtma vesayre yaptıktan sonra bende ısınacağını biliyorum. 85 üstü bence bana göre fazla. Ama şimdi başka bir şey diyeceğim.

Elbette gerekmiyor da mesela benim ısınıyor ölçeğim farklı sizin ki farklı. Ben 85 üstünü problem olarak görüyorum. Siz ise 92 normal diyorsunuz. Ben işte bunun böyle olmaması gerektiği kanaatindeyim. Ben Dengeli'de 85 altıyla oynuyorum tüm oyunları ancak yüksek performansta bu iş oldukça sapıyor. 94 gördüydüm Payday 2 de bir defa. Yani bana göre fazla. O yüzden diyoum. Şimdi konu sahibi hangi bilgiyi düşünecek? Dengeli'de ısınmıyor ancak yüksekte ise baya ısınıyor bana göre. Bu ikisinin farkını belirttim ve ısınmıyor demek yanlış olur sonuçta elbette ki ısınıyor. 92 derece laptop'a da ısınmıyor demeyin yani. Konu sahibi burada kendisi versin kararını. Bir de mesela benim kasam direkt olarak metal. O yüzden ısındığını da çok belli ediyor. Eski Asus laptop'umun kasası çok iyiydi ısınsa bile 90 lardayken bile bu bilgisayar kadar hissettirmiyordu. Bu iş biraz da kasada bitiyor. HP kasası ısındığını çok belli ediyor.

Hocam bana göre de 85 üstü fazla. Ama buradaki arkadaşların yorumunu alaraktan böyle bir kanaata vardım.

Hocam işlemciler zaten buna dayanıklı üretilmekte, herkese göre değişir algısı yok. Zaten PC 96-97 görünce frekans kısıyor yani diyor ki bu dereceler bana zararlı. Önlemini alıyor bizde diyoruz ki 92-93 dereceler. Hayır bu model sorunlu diyelim. Piyasada bulabileceğin i7 model laptoplar 90 altı görmüyor. MSI, Asus gibi markalarda dahil. PC'mi 1 yıl 97 derecelerde kullandım Geekbench puanı düşmedi bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı