Çözüldü HP laptop GT 960M sürücüsü kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkan2370

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaat Teknikeri
RAM
12
SSD veya HDD modeli
970 pro
Ekran kartı
nvidia ge force 960m
İşlemci
intel i7
Merhaba. HP Pavilion i7 işlemcili NVIDIA 960M ekran kartı mevcut. Sorunum laptopta NVIDIA driverini kuramıyorum hiçbir şekilde NVIDIA ekran kartını görmüyor. Aygıt yöneticisinde ünlem işareti var güncelledim farklı formatlar attım ne yaptıyam bir türlü çözüm bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kolay gelsin yazılanları okudum eğer teknisyen güvenilir ise ona güvenerekten yazılımsal bir sorun olduğunu varsayarak devam ediyorum.

Öncelikle NVIDIA sitesindeki driver kurarken seri seçme kategori de notebook serisini seçtiğinden emin ol daha sonra DDU ile güvenli modda kaldırdıktan sonra onu kur sonuç aynı ise DDU ile tekrar driveri kaldır internet kablosunu çıkar veya Wi-Fi'yi kapat ama bağlantıyı kesme direkt çıkar daha sonra NVIDIA sürücüsünü öyle kurmayı dene her işlem başarısız olduğunda güvenli mod ile DDU çalıştırıp driveri sil normal sürücü başarılı olmaz ise stüdyo driveri kurmayı dene bu da olmaz ise DDU ile tekrar temizle ve interneti bağla format at ve sadece Windows'un driveri kurmasını bekle eğer oda olmuyorsa ben masaüstümde sorunu ekran kartının anakarta giren yerini etil alkol ile temizleyerek çozmüştüm kolay gelsin sonuçları merak ediyorum.

Dediklerinizi harfiyen yaptım fakat ekran kartının bulunduğu kısımda hafif sararma gördüm sanırım yanık gibi HP'nin kendi servisine gönderdim ve yetkili kişilerin görüşlerini bende bekliyorum. İlgilenip vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Sorunu çözdüm. Donanımların kullandığı işletim sistemlerini kontrol ettim Windows 8 yazdıgını gördüm. Windows 8.1 indirip kurdum ve sorun çözüldü.
Kolay gelsin öncelikle. Eğer aygıt yöneticisinde gözüküyorsa sorun yok demektir. Öncelikle resmi Siteden driveri kurmayı dene bulamazsan link atarım. Daha sonra olmaz ise aygıt yöneticisinden sürücüyü kaldır ve tekrar kurmayı dene. Eğer buda sorunu çözmez ise ddu ile güvenli modda driverinini kaldır sonra zaten windows update oncelikle kurmasını bekle o kurduktan driverini kur kendı çünkü bendede aynı sorun olmuştu geri dön sonra buraya sorun çözülürse kapatıp gitmeki insanlar da yararlansın

Kolay gelsin öncelikle. Eğer aygıt yöneticisinde gözüküyorsa sorun yok demektir. Öncelikle resmi siteden driveri kurmayı dene bulamazsan link atarım. Daha sonra olmaz ise Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü kaldır ve tekrar kurmayı dene. Eğer bu da sorunu çözmez ise DDU ile güvenli modda driverinini kaldır sonra zaten Windows Update oncelikle kurmasını bekle o kurduktan driverini kur kendı çünkü bende de aynı sorun olmuştu geri dön sonra buraya sorun çözülürse kapatıp gitmeki insanlar da yararlansın.

DDU ile temiz kurulum yaptım. Sürücüleri tek tek güncelledim. Farklı Windows sürümlerini kullandım W7, Windows 10, W11 hiçbir şey değişmedi. Tek gördüğüm aygıt yöneticisinde ekran kartında kod(43) hatasını görüyorum.

Kod 43 donanım hatası demektir hocam. Ekran kartı yanmış olabilir.

3 farklı bilgisayar tamircisine gönderdim. Hiçbiri düzeltemedi ve yanma ile donanım sorunu ilgili bir sorunun olmadığını yazılım sorunu olduğunu söyledi. Laptop aldığıma pişmanım.

Aslında 2.el değil teşhir ürün. Teknik yazılımlar kullanıyorum AutoCAD rhinonest gibi bir anda bu hatayı vermeye başladı.

2.el değil mi bilgisayarınız?

Aslında 2.el değil teşhir ürün. Teknik yazılımlar kullanıyorum AutoCAD rhinonest gibi bir anda bu hatayı vermeye başladı.

Vallahi hocam teşhir ürünler ikinci ellerden daha beter. 7/24 açık ve herkesin kurcaladığı bir cihaz. Belki ekran kartı o dönemden hasar almıştır. HP belki yüksek bir meblağ karşılığında anakart değişimi yapabilir. Yoksa pek bir çözümü yok gibi duruyor.

Vallahi hocam teşhir ürünler ikinci ellerden daha beter. 7/24 açık ve herkesin kurcaladığı bir cihaz. Belki ekran kartı o dönemden hasar almıştır. HP belki yüksek bir meblağ karşılığında anakart değişimi yapabilir. Yoksa pek bir çözümü yok gibi duruyor.
Kolay gelsin yazılanları okudum eğer teknisyen güvenilir ise ona güvenerekten yazılımsal bir sorun olduğunu varsayarak devam ediyorum.

Öncelikle NVİDİA sitesindeki Driver kurarken seri seçme kategori de notebook serisini seçtiğinden emin ol daha sonra ddu ile güvenli modda kaldırdıktan sonra onu kur sonuç aynı ise ddu ile tekrar driveri kaldır internet kablosunu çıkar veya wifi yi kapat ama bağlantıyı kesme direkt çıkar daha sonra nvidia sürücüsünü öyle kurmayı dene her işlem başarısız olduğunda güvenli mod ile ddu çalıştırıp driveri sil normal sürücü başarılı olmaz ise stüdyo driveri kurmayı dene buda olmaz ise ddu ile tekrar temizle ve interneti bağla format at ve sadece windows un driveri kurmasını bekle eğer oda olmuyorsa ben masa üstümde sorunu ekran kartının anakarta giren yerini etil alkol ile temizleyerek Çozmüştüm kolay gelsin sonuçları merak ediyorum

Öncelikle NVIDIA sitesindeki driver kurarken seri seçme kategori de notebook serisini seçtiğinden emin ol daha sonra DDU ile güvenli modda kaldırdıktan sonra onu kur sonuç aynı ise DDU ile tekrar driveri kaldır internet kablosunu çıkar veya Wi-Fi'yi kapat ama bağlantıyı kesme direkt çıkar daha sonra NVIDIA sürücüsünü öyle kurmayı dene her işlem başarısız olduğunda güvenli mod ile DDU çalıştırıp driveri sil normal sürücü başarılı olmaz ise stüdyo driveri kurmayı dene bu da olmaz ise DDU ile tekrar temizle ve interneti bağla format at ve sadece Windows'un driveri kurmasını bekle eğer oda olmuyorsa ben masaüstümde sorunu ekran kartının anakarta giren yerini etil alkol ile temizleyerek çozmüştüm kolay gelsin sonuçları merak ediyorum.

Dediklerinizi harfiyen yaptım fakat ekran kartının bulunduğu kısımda hafif sararma gördüm sanırım yanık gibi HP'nin kendi servisine gönderdim ve yetkili kişilerin görüşlerini bende bekliyorum. İlgilenip vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Sorunu çözdüm. Donanımların kullandığı işletim sistemlerini kontrol ettim Windows 8 yazdıgını gördüm. Windows 8.1 indirip kurdum ve sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı