HP mi yoksa Acer mi?

Hocam bu model sıkıntılı.
Çok ultra yüksek değil ama sıcak.
Model sıkıntılı deyip örnek gösterdiğiniz konuların ikisinde de model bazında veya marka bazında bir sonuca ulaşılmamış. HP DK0015NT kullanıyorum. Her ne kadar benim kullanımımda da işlemci ısınıyor, AC oyunlarında undervolt yapmış olmama rağmen sıcaklıklar 85-95 derece arası oluyor olsa da bu sıcaklık değerlerine işlemci %90+ kullanılırken ulaşıldığı için bu durumu normal karşılıyorum.

Bugün hangi markayı alırsanız alın, ısınacaktır. Bugün Intel işlemcisi olup da throttle yapmayan veya bir şekilde kendini sınırlandırmayan (tüm potansiyel performansını kullanan) uygun fiyatlı laptop neredeyse yok. Bugün laptoplar için 95 dereceye kadar normal sayılabilir, bunu düşünerek kafayı yemeye gerek yok.

Eğer ki elinizde aynı koşullar altında, benzer zamanlarda yapılmış test/değerlendirme sonuçları varsa bunları paylaşırsanız mutlu olurum.

Bu konu özelinde, kendim yeni bir bilgisayar alacak olsam tercihimi Ryzen işlemcili bir model yapardım. Ancak bugün oyun oynanacak bir bilgisayarda en azından 16 (2x8) GB bellek ve tercihen 512+ GB SSD olması gerektiği düşüncesindeyim.

Şuan fiyatlar sürekli değişiyor. Bu yüzden 2, 3 ay sonra yapılacak bir alışveriş için öneri yapmak zor. Alma kararını tam olarak verip (almanıza yakın bir zamanda) bütçe belirterek yeniden konu açmanız daha iyi olacaktır.

Model sıkıntılı deyip örnek gösterdiğiniz konuların ikisinde de model bazında veya marka bazında bir sonuca ulaşılmamış. HP DK0015NT kullanıyorum. Her ne kadar benim kullanımımda da işlemci ısınıyor, AC oyunlarında undervolt yapmış olmama rağmen sıcaklıklar 85-95 derece arası oluyor olsa da bu sıcaklık değerlerine işlemci %90+ kullanılırken ulaşıldığı için bu durumu normal karşılıyorum.

Bugün hangi markayı alırsanız alın, ısınacaktır. Bugün Intel işlemcisi olup da throttle yapmayan veya bir şekilde kendini sınırlandırmayan (tüm potansiyel performansını kullanan) uygun fiyatlı laptop neredeyse yok. Bugün laptoplar için 95 dereceye kadar normal sayılabilir, bunu düşünerek kafayı yemeye gerek yok.

Eğer ki elinizde aynı koşullar altında, benzer zamanlarda yapılmış test/değerlendirme sonuçları varsa bunları paylaşırsanız mutlu olurum.

Bu konu özelinde, kendim yeni bir bilgisayar alacak olsam tercihimi Ryzen işlemcili bir model yapardım. Ancak bugün oyun oynanacak bir bilgisayarda en azından 16 (2x8) GB bellek ve tercihen 512+ GB SSD olması gerektiği düşüncesindeyim.

Şu an fiyatlar sürekli değişiyor. Bu yüzden 2, 3 ay sonra yapılacak bir alışveriş için öneri yapmak zor. Alma kararını tam olarak verip (almanıza yakın bir zamanda) bütçe belirterek yeniden konu açmanız daha iyi olacaktır.

Sen DK1005NT kullanıyorsun tamam ama DK1008NT'de sıcaklıklar DK1007NT'ye göre yüksek ve fazla. 95 derece ilerisi için zararlı. Aynı işlemciye sahibim istersen GTA 5 Ultra ayarlardaki benchmark test ısısının videosunu atayım. Boş konuşmuyorum. DK1008NT (bana göre) sorunlu bir model. He dersen ki bana ısınmayan ve işlemcisi daha iyi olan bir laptop lazım değil dersen sen bilirsin derim.

Ryzen'li Pavilion'lar sorunsuz hocam. Diğerleri hala çok ısınıyor.
sağol hocam ryzenli pavilionda eski kasa benim yeni kasaları çok hoşuma gidiyor varmı yeni kasada ryzen 5 4600h
Ryzen'li Pavilion'lar sorunsuz hocam. Diğerleri hala çok ısınıyor.

Bu senin dediğin modele baktımda ramlae 2*4 müş yani boş slot yok yeni RAM alırsamda 800 TL olmaz yani ben büyük ihtimalle i5 olanı alacağım ve üstüne 8 GB RAM ekliyicem biraz ısıncak ama olmazsa laptop soğutucu kullanırım oyunlarda
Sen DK1005NT kullanıyorsun tamam ama DK1008NT'de sıcaklıklar DK1007NT'ye göre yüksek ve fazla. 95 derece ilerisi için zararlı. Aynı işlemciye sahibim istersen GTA 5 Ultra ayarlardaki benchmark test ısısının videosunu atayım. Boş konuşmuyorum. DK1008NT (bana göre) sorunlu bir model. He dersen ki bana ısınmayan ve işlemcisi daha iyi olan bir laptop lazım değil dersen sen bilirsin derim.
atarsan sevinirim

Son düzenleme:
https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...asinabilir-bilgisayar-1u5s5ea-p-HBV00000X1HJH
Biri bu RAM takarak 16 GB yapacağım.

Diğeri ise Acer Nitro5 AN515-44 olan model şu an tek 1 yerde stok var oda 8999TL ama 1 hafta önce stok varken 7500TL idi zaten hemen almayacağım oda Ryzen 5 4600H 256 GB SSD 8 GB RAM.
Pavilion'da 8 GB RAM takınca depolama ve RAM sorunum 8000TL'ye ortadan kalkıyor ama Acer'de sadece depolamayı yükseltiyorum ve 8 GB RAM olarak kullanıyorum.
Yani HP 16 Acer 8 GB RAM oluyor özellikleri belirttim ortalama 2,3 ay sonra almayı düşünüyorum ama daha yakıın zamanda da alabilir sizce hangisini almalıyım.
Anladığım kadarıyla Intel ve Ryzen oyunda aynı performansı renderde Ryzen alıyor ama ben oyun oynayacagım çoğunlukla o yüzden hangisini tercih etmeliyim.
Başka bir öneriniz olursa bütçe maksimum 8500 başka öneriniz olursa diye.

Acer'den adam olmaz HP kullanıcısıyım 15 yıldır aynı PC'yi kullanıyorum. Hiçbir sorunum yok. Arkadaşımda Acer var ekran kartı bozuldu. Thermal shuttown hatası alıyor. Pil içeride diye pil eskidi değişemiyor. 6 ayda 1 termal macun fan temizliği yapıyorlar. Yine termal hatası alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı