HP Omen 15-EK0000NT nasıl?

8 saate kadar dayanabiloyormuş diye okudum. Oyunda vs zaten çok gitmez. Normal kullanımda 5 6 saat götürür gibi 8 saat diyolar ama bilmiyorum. Daha elime geçmedi geçince bilgi vermeye çalışırım.

Normal kullanımda 3 3.5 saat gidiyormuş.
Ben kullanıyorum Gaming Hub'ın Balanced ayarında, Hybrid modunda ve daha iyi pil güç ayarında baya uzun gidiyor küçük bir test yapmıştım hesapladığıma göre 7 saatin üzerinde pil ömrü vaadediyordu ama test ettiğimde İntel Kontrol merkezinin ilk yüklendiği ekran görüntü tasarrufu vs açık ayarındaydı şuan kısıtlama olmadan sadece daha iyi pil güç
ayarlarında kullanıyorum yine iyi pil ömrü.
Merhabalar geçenlerde burada bilgisayar önerisi istemiştim. Gelen önerilerle birlikte HP Omen 15-EK0000NT almaya karar verdim. Ama bazı laptoplarda RTX 2060'ın Max-Q modelinin olduğunu gördüm. Bu bilgisayarda araştırmama rağmen alakalı bilgi bulamadım. Kullananlar veya bilenler aydınlatabilir mi? Sizce nasıl bilgisayar alınır mı?

HP Omen 15-EK0000NT Intel Core i5 10300H 16GB 512GB SSD RTX Fiyatı

RTX 2060'ın yenilenmiş versiyonu RTX 2070 ve RTX 3060 dan aşşağı kalır yanı yok.

Son düzenleme:
Valla ürün elime ulaştı pilide gayet yeterli geldi. Hiçbir probleme rastlamadım. Driverlerı kurarken biraz sıkıntı oldu ama hallettim gibi. Pili wifide uygulama oyun vb şeyler indirirken kullandım 5 saat üstü gidiyodu. Ama doğru dürüst bir ölçme yapmadım.
Bu gpu kullanımı ile ilgili problem var. Tüm güncellemeleri yaptım fakat oyunlarda fps drop olayı meydana çıktı. Gpu kullanımı % 60 70 lerde kalıyo. Çözümü bilen var mı?

Son düzenleme:
Ben yeni aldım hp omeni tavsiye ederim.

Cok araştırdım sadece oyun için i7 gereksiz bir çok forum bunu söylüyor tabi son karar yine senin.

Hp kalite olarak çok iyi göze hitap mükemmel benim için.

Isinma problemi yaşamadım 5-6 lik kullanım sağladım kesintisiz

2060 duz var ekran karti ramlar 2li 2933 mhz ekran 144 mhz ips görüntü ve renkler guzel.
Fan beklediğimden çok daha sessiz çalışıyor.
Gamingler arasında en sessiz çalışmaya sahip 1 veya 2 sıradadır emin ol.

Tek sıkıntısı bende sürücüler baya sıkınti cikardi ses aygiti hala olmadi mesela 😀
Ama benim beceriksizliğim olabilir yarin destek hattini arayacağım bakalim.
Valla ürün elime ulaştı pilide gayet yeterli geldi. Hiçbir probleme rastlamadım. Driverlerı kurarken biraz sıkıntı oldu ama hallettim gibi. Pili wifide uygulama oyun vb şeyler indirirken kullandım 5 saat üstü gidiyodu. Ama doğru dürüst bir ölçme yapmadım.
Bu gpu kullanımı ile ilgili problem var. Tüm güncellemeleri yaptım fakat oyunlarda fps drop olayı meydana çıktı. Gpu kullanımı % 60 70 lerde kalıyo. Çözümü bilen var mı?
Sesi nasil çözdün?
Hp support care olmadi
Bilgisayar açılırken f2 ile test ekrani var orada audio kapali gözüküyor açamadım orayla mi alakalı?

Son düzenleme:
Adsız 2.png
sizde C de hpswsetup diye böyle bir klasör varmı? 9mb gözüküyor. SWSetup klasörünü demiyorum. birde SP112482 Driverını yüklerken 21 ocak güncellemesi ekran titremesini gideriyormuş platform desteklenmiyor gibi bişey çıkıyor ama Support Asistant dan yükledim yeniden başlattım PC'yi.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 869092sizde C de hpswsetup diye böyle bir klasör varmı? 9mb gözüküyor. SWSetup klasörünü demiyorum. birde SP112482 Driverını yüklerken 21 ocak güncellemesi ekran titremesini gideriyormuş platform desteklenmiyor gibi bişey çıkıyor ama Support Asistant dan yükledim yeniden başlattım PC'yi.
Bende yok ama dediğim ekran titremesi de bende yok.

Bende yok ama dediğim ekran titremesi de bende yok.
peki SP112482 driverı sorunsuz yükleniyormu panel driverı.
Titreme olup olmadığını bilmiyorum anlamadım ama o driverı yüklediğimde Platform not supported by this utility yazıyor bende.
Bendede titreme yok heralde bu yazı sendede çıkıyormu ?
O dosya virüstü heralde shift delete yaparak sildim.

Son düzenleme:
Bende aygit yoneticisinde tanıtamadigim 4-5 driver kaldi yarin destek ile görüşeceğim bakalim sende mesai saatleri içerisinde bir ara istersen

Yeni konular

Geri
Yukarı