HP Omen 15-EK0000NT nasıl?

1613947807248.png

Birkaç gün önce amazondan hp omen 15-ek0000nt modelini aldım bugün siyah ekranda sol alt köşe gözüme çarptı çok rahatsız etmiyor ama sonuçta büyük meblağlar ödenip alınıyor bu cihazlar ileride bu sızmalar artar mı sizce garantiye başvurmalı mıyım yardımcı olursanız sevinirim :)

Eki Görüntüle 890124
Birkaç gün önce amazondan hp omen 15-ek0000nt modelini aldım bugün siyah ekranda sol alt köşe gözüme çarptı çok rahatsız etmiyor ama sonuçta büyük meblağlar ödenip alınıyor bu cihazlar ileride bu sızmalar artar mı sizce garantiye başvurmalı mıyım yardımcı olursanız sevinirim :)
Sızma IPS ekranların çoğunda oluyor, bence önce hp'ye yazın eğer bu durumdan dolayı yardımcı olamıyorlarsa boşuna cihazınızı yollamayın.

Sızma IPS ekranların çoğunda oluyor, bence önce hp'ye yazın eğer bu durumdan dolayı yardımcı olamıyorlarsa boşuna cihazınızı yollamayın.
İade alabileceklerini söylediler fakat yeni gelen üründe daha farklı problemlerle karşılaşmayacağımın garantisi yok şu an için pek rahatsız etmiyor ama zamanla artan bir şey mi bu sızma artacaksa sorun yaratabilir

İade alabileceklerini söylediler fakat yeni gelen üründe daha farklı problemlerle karşılaşmayacağımın garantisi yok şu an için pek rahatsız etmiyor ama zamanla artan bir şey mi bu sızma artacaksa sorun yaratabilir
Arttığını hiç duymadım, bence bir konu aç bilenler yardımcı olacaklardır.İade alabilmeleri de iyimiş birçok firma almazdı bence.

Bence iade edin ben msi da bu tip ekran sorunlarıyla çok uğraştım bende birkaç gün önce amazondan aldım. Ekranda sıkıntı yok.

Şimdi bir şey sorucam bende sıcaklık vb değerler güzel hiçbir sorun yok ama gpu kullanımı aklıma takıldı. Bende gpu kullanımı hiç 90 vb değerler olmuyor. Yüksek grafikli oyunlarda da aynı problem var. Hep 50-60 seviyelerinde. Sizde de aynı mı yoksa ben de mi sorun var? Oyunlarda fps droplar meydana geliyor sebebi bu olabilir mi acaba?

Şimdi bir şey soracağım bende sıcaklık vb değerler güzel hiçbir sorun yok ama GPU kullanımı aklıma takıldı. Bende GPU kullanımı hiç 90 vb değerler olmuyor. Yüksek grafikli oyunlarda da aynı problem var. Hep 50-60 seviyelerinde. Sizde de aynı mı yoksa ben de mi sorun var? Oyunlarda FPS droplar meydana geliyor sebebi bu olabilir mi acaba?

Kullanımına bakmadım tam fakat benim bilgisayarım eskisine göre daha fazla ısınmaya başladı son zamanlarda. Görece daha az performans isteyen oyunlarda düşük ayarlarda aşırı ısınıyor özellikle tuşların üstündeki delikli yerdeki sıcaklıktan dolayı fark ettim. Acaba kaç oldu sıcaklığı diye baktım ve cpu'yu 97 gpu'yu 86 derece olarak gördüm ve şok oldum. O sırada oynadığım oyun da ETS2 ve düşük ayarlarda. Oturup COD gibi daha ağır oyunlar oynasam kim bilir bilgisayara neler olur. Sizde de ısınma problemleri çok oluyor mu acaba, en yüksek gördüğünüz değerler neler ve eğer benim değerlerim size göre çok farklıysa nedeni ne olabilir, nasıl düzeltebilirim?
Ayrıca birkaç yerde sistemin daha iyi performans vermesi için omenhub'tan undervolting gibi bazı şeyler için özel ayarlar yapılabildiğini ve bunların işe yaradığını söylemişler fakat detaylı bilgi bulamadım. O ayarları değiştirmek mantıklı mı? Yardımcı olabilirseniz mutlu olurum.

Bende sıcaklık değerleri ara ara 80 üzerine çıktı çok ağır oyunlarda bile ama genelde 70 derecelerde kalıyor. Çok büyük oyunlarda da aynı. Omengaminghub zaten Hp'nin kendi uygulaması oradan bazı şeyleri halledebilirsiniz. Ben grafik seçenekleri ve bazı şeyleri değiştirdim. Undervolting seçeneğini intelligent modda kullanıyorum. Çok fazla ısınmasının sebebi bulunduğunuz yerin çok sıcak olmasından dolayı olabilir. Şuanlık söyleyebilceklerim bunlar.

Bende sıcaklık değerleri ara ara 80 üzerine çıktı çok ağır oyunlarda bile ama genelde 70 derecelerde kalıyor. Çok büyük oyunlarda da aynı. Omengaminghub zaten HP'nin kendi uygulaması oradan bazı şeyleri halledebilirsiniz. Ben grafik seçenekleri ve bazı şeyleri değiştirdim. Undervolting seçeneğini intelligent modda kullanıyorum. Çok fazla ısınmasının sebebi bulunduğunuz yerin çok sıcak olmasından dolayı olabilir. Şu anlık söyleyebileceklerim bunlar.

Çok teşekkürler. Bulabilirseniz ayarları yaptığınız videonun linkini atabilir misiniz? Veya Omenhub vb. programlar üzerinden değiştirdiğiniz ve yaptığınız ayarların hepsini tamamen paylaşabilir misiniz?

Apex Legends ve Warzone gibi oyunları oyun içi grafik ayarını fabrika ayarları ile kullanıyorum gayet güzel çalışıyor lag vs olmuyor sizede tavsiye ederim ve ısı değerleri düşük olsun istiyorsanız Discrete ye alın ve balanced yani sessiz profil kullanın güç ayarını da fişe takılı iken dengeli ye alın ve en iyi performans yapın bataryada da daha iyi pili kullanın. Bu şekilde kullanırsanız hem güç adaptörü daha az ısınıyor hemde laptop. Yani en azından benim Laptop'ta öyle. Undervolt kapalı, Network Booster da otomatikte kullanıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı