HP Omen 15-EN1016NT laptop nasıldır?

Bütçe
12.000 TL

QWY

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle ilk defa laptop aldığımdan dolayı konuya tam olarak hakim değilim. Üniversite, 3D çizim programları (SolidWorks vb.) ve ara sıra oyun oynamak için başlıkta yazan laptopu satın aldım, henüz elime ulaşmadı. Bu laptop ile alakalı bazı sorularım var.

-Soğutması yeterli mi? 100 derecelere ulaşanlar olmuş, bu bir sıkıntı oluşturur mu? Ve herkeste durum bu şekilde mi?

-Gündelik kullanım ve oyunlarda pil performansı nasıl? (sitesinde 6 saatlik kullanım yazıyor fakat 2 saat kadar kullanılabildiğini okudum bazı kullanıcıların)

-Ekran kartı RTX 3060 olarak geçiyor fakat tam emin olmadığım Max-Q bir ekran kartı mı? Eğer öyleyse oyunlara, kullanıma ne kadar etkisi olur?

-RAM arttırmak istersem hangi RAM'lari satın almalıyım?

-Ve son olarak çoğunlukla çizim programları için kullanılacağını düşünerek 4, 5 sene kadar idare eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
-Soğutması yeterli mi? 100 derecelere ulaşanlar olmuş, bu bir sıkıntı oluşturur mu? Ve herkeste durum bu şekilde mi?
Hocam gerekli ayarları yaptıktan sonra memnun ettiğini söylüyor kullanıcılar
-RAM arttırmak istersem hangi RAM'lari satın almalıyım?
Laptop geldikten sonra CPU-Z uygulamasını indirip gerekli ekran görüntülerini atarsan söylerler
-Ve son olarak çoğunlukla çizim programları için kullanılacağını düşünerek 4, 5 sene kadar idare eder mi?
Bakımını yaptırıp temiz kullanırsanız eder diye düşünüyorum

Geri
Yukarı