HP Omen 16-WF0023NT vs ASUS ROG STRIX G16

furkanc1

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
  • Kasa kalitesi olarak birbirine çok yakınlar. İkisi de plastik ancak kolay esneyen plastik değil.
  • HP Omen'in işlemcisi bir tık daha iyi, ekran kartları aynı.
  • HP Omen'ın panel renk değerleri daha yüksek. Ayrıca daha parlak. Kısacası daha iyi.
  • HP Omen'ın soğutma performansı daha iyi.
  • Asus TUF ve ROG modellerde coil whine, ölü piksel gibi durumlar yaygın. Servisi (SMS Infocomm ise berbat).

Ben olsam HP Omen tercih ederim.

Aynı donanım özelliklerine sahip Rog ile omenin karşılaştırması var mı? Forumda biri Omeninki daha iyi derken diğeri Rog diyor. Hangisine inanalım.

Aynı donanım özelliklerine sahip Rog ile omenin karşılaştırması var mı? Forumda biri Omeninki daha iyi derken diğeri Rog diyor. Hangisine inanalım.
Performans olarak yakınlar gibi duruyor ancak insanlardan gördüğüm kadarıyla bu seneki rog kasalarında bazı problemler oluyor. Kimisinin de başına hiç böyle bir şey gelmemiş. Şansa bağlı biraz herhalde.

• Kasa kalitesi olarak birbirine çok yakınlar. İkisi de plastik ancak kolay esneyen plastik değil.
  • HP Omen'in işlemcisi bir tık daha iyi, ekran kartları aynı.
  • HP Omen'ın panel renk değerleri daha yüksek. Ayrıca daha parlak. Kısacası daha iyi.
  • HP Omen'ın soğutma performansı daha iyi.
  • ASUS TUF ve ROG modellerde coil whine, ölü piksel gibi durumlar yaygın. Servisi (SMS Infocomm ise berbat).

Ben olsam HP Omen tercih ederim.

Omen'ın mı soğutma performansı daha iyi? Bayağı güldüm görünce.

Omen'ın mı soğutma performansı daha iyi? Bayağı güldüm görünce.
Benzer ekran kartlarında Asus ROG 140W çektiği sırada en yüksek fan devrinde 78 derecede çalışırken, aynı model ve aynı güç tüketiminde HP Omen 74-75 derecede çalışıyor. HP Omen 17 modellerin ise arka kısmı boydan boya sıcak hava tahliye ızgaralarıyla döşeli. O daha da serin çalışıyor. Asus ROG Scar kullanmış ve diğerlerini de deneyimlemiş biriyim. ROG'un ''iyi'' diyebileceğimiz bir soğutma performansı yok.

Gülmeye devam...

Benzer ekran kartlarında ASUS ROG 140W çektiği sırada en yüksek fan devrinde 78 derecede çalışırken, aynı model ve aynı güç tüketiminde HP Omen 74-75 derecede çalışıyor. HP Omen 17 modellerin ise arka kısmı boydan boya sıcak hava tahliye ızgaralarıyla döşeli. O daha da serin çalışıyor. ASUS ROG Scar kullanmış ve diğerlerini de deneyimlemiş biriyim. ROG'un "iyi" diyebileceğimiz bir soğutma performansı yok.

Gülmeye devam...

Cinebench puanlarına bakmadın sanırım? 13650HX ROG 20k alıyorken 13700HX Omen 17k alıyor Multi Core'da.

Cinebench puanlarına bakmadın sanırım? 13650HX ROG 20k alıyorken 13700HX Omen 17k alıyor Multi Core'da.
HP Omen'da fanları en yükseğe almak için manuel ayar girmek gerekiyor. Muhtemelen o sonuçlarda bu yapılmamış. Ayrıca Asus'ta ''turbo'' modda fanlar en yüksek devirde dönmeye başlıyor. Sıcaklıklarda GPU sıcaklığı da önemli bir kriter.

Yeni konular

Geri
Yukarı