HP Omen 17 2020 yüksek CPU sıcaklığı

Normal hizi 2.60 GHz islemciye herhangi bir hiz asirtma gibi Turbo vb. seyler kullanmiyorum. Default ayarlarda. Undervolt olayini bilmiyorum acabilirsen sevinirim. Ve bu sicaklik yukselme olayi sadece oyunlarda oluyor. Normal derece 50 55

Şu anki kullanimimda herhangi bir sikinti yok. Ghosting olayina baktim da oyle bir şey gormedim ben gayet guzel akici ekran. 144Hz Full HD ekran.

Turbo'yu kendiniz kapatmadıysanız ya da Windows güç ayarlarından maksimumum işlemci durumunu %99'a falan düşürmediyseniz yani hiçbir şeye dokunmadıysanız, işlemciniz oyunlarda 6 çekirdeği kullanırken 4GHz saat hızına ulaşacaktır. Eğer bu hızda 85-90C sabit kalıyorsaki öyle görünüyor değerlerde sorun yok. Bunu en kolay MSI Afterburner ve RTTS ile anlık kontrol edebilirsiniz. Undervolt ile ilgili forumda çok fazla başlık var onlardan yardım alabilirsiniz.

Turbo otomatik bir kere ben güç moduna alıyom yani şarj moduna ama 3.60'larda falan veya 3.33'lerde geziyor bu normal 50-60 normal hiç sıkıntı yok güven bende de var.
normalde sorun yok zaten oyunda yukselince kafam karisti :)
Turbo'yu kendiniz kapatmadıysanız ya da Windows güç ayarlarından maksimumum işlemci durumunu %99'a falan düşürmediyseniz yani hiçbir şeye dokunmadıysanız, işlemciniz oyunlarda 6 çekirdeği kullanırken 4GHz saat hızına ulaşacaktır. Eğer bu hızda 85-90C sabit kalıyorsaki öyle görünüyor değerlerde sorun yok. Bunu en kolay MSI Afterburner ve RTTS ile anlık kontrol edebilirsiniz. Undervolt ile ilgili forumda çok fazla başlık var onlardan yardım alabilirsiniz.
yok herhangi bir ayar yapmadim turbo ile ilgili, hersey default. peki bunu nasil dusurebilirim ? yani 80 dereceye kadar ciksin sorun degil ama 90 95 e cikinca sikinti olur diye korkuyorum cunku ucuz bi makine degil :D ve bir yandan anlamadigim sey sicaklik yukseliyor lakin islemci kullanimi dusuk yani %80 felan zorlansa ve yukselse neyse ama islemci kullanimi dusuk oldugu halde sicaklik yukseliyor. ve afterburner ile kontrol edecegim oyunda tesekkkurler.

Geri
Yukarı