HP Omen 17 i7-13700HX alınır mı?

Biraz kararsızım cihazda buldum takas yapabileceğim üste 7k istedi 17 omen 13700hx 32GB 2TB SSD 2K 240hz RTX 4080 175W Bende ki omen 16 145 watt yani benim cihaza göre artıları var en büyük artısı ekranı zaten birazda ondan değiştirmek istedim galiba onunla takasa giricem.

He şunu söyleyim 7ms ekran var seninkinde sanırım. Bende 2k 3 ms ekran var. Abi ekrandaki ghosting'i ben farkettim açıkcası 17''in bu ekranını çok beğendim.

He şunu söyleyim 7ms ekran var seninkinde sanırım. Bende 2k 3 ms ekran var. Abi ekrandaki ghosting'i ben farkettim açıkcası 17''in bu ekranını çok beğendim.
Evet 7ms ama ekranda beni rahatsız eden bir durum yaşamadım ne ghosting nede öyle rahatsız edici bir ışık sızması görmedim bana temizi denk gelmiş ekran kalitesi olarak. Kasa kalitesise gerçekten çok iyi fazla parmak izi bırakmıyor bayağı kaliteli malzeme kullanılmış kasasında.

Bilgisayarı takasladım 17 omen ile 7 aylık vatan bilgisayardan alınmış üste 7k verdik zarar ettim ama içimde kalacaktı hep niye 17 almadım diye ama ekranı gerçekten çok iyi 2k 240hz ve bayağı canlı yani 16 ile arada çok fark var o yüzden pişman değilim ama dediğin gibi cw var bunda 16 kullanırken hiç duymadığım o ince ıslık sesi bunda var derinden geliyor her güzelin bir kusuru var diyeceğiz artık ne yapalım.

Son düzenleme:
Evet 7ms ama ekranda beni rahatsız eden bir durum yaşamadım ne ghosting nede öyle rahatsız edici bir ışık sızması görmedim bana temizi denk gelmiş ekran kalitesi olarak. Kasa kalitesise gerçekten çok iyi fazla parmak izi bırakmıyor bayağı kaliteli malzeme kullanılmış kasasında.

Bilgisayarı takasladım 17 omen ile 7 aylık vatan bilgisayardan alınmış üste 7k verdik zarar ettim ama içimde kalacaktı hep niye 17 almadım diye ama ekranı gerçekten çok iyi 2k 240hz ve bayağı canlı yani 16 ile arada çok fark var o yüzden pişman değilim ama dediğin gibi cw var bunda 16 kullanırken hiç duymadığım o ince ıslık sesi bunda var derinden geliyor her güzelin bir kusuru var diyeceğiz artık ne yapalım.

ıslık sesi bunda var derinden geliyor, demedi demezsin. Bende de var aynısı.

Neyse hayırlı olsun bende çok memnunum ekrandan.
İyi yapmışsın boşver.

İyi yapmışsın boşver.
Teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için sağolun.

İyi yapmışsın boşver.
Bir şey daha farkettim bu cihazda ekran masa titreşiminde biraz fazla sallanma yapıyor sizde de böyle mi yoksa bu cihazın menteşesinde mi sıkıntı var?

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam verdiğiniz bilgiler için sağolun.

Bir şey daha farkettim bu cihazda ekran masa titreşiminde biraz fazla sallanma yapıyor sizde de böyle mi yoksa bu cihazın menteşesinde mi sıkıntı var?
Yani şimdi benim masa çok sağlam, ama bende o kadarda çok sallanıyor diyemem. HP omenler için öyle söylüyorlar ama ben 2 makinamda da farketmedim. az biraz sallanır.

Gondolda oynamayacaz ya varsın sallansın.

Gönlüm Asus G18-4080 modelde ancak fiyatı çok pahalı. Bundan dolayı araştırma yaparken OMEN HP Omen 17-CK2010NT rastgeldim. 4080 olanına. Özellikleri kağıt üzerinde çok iyi görünüyor. Ancak kullanımda nasıldır şeklinde kaygılarım var. Üreticinin sitesinden özelliklerini kontrol etmek istediğimde ürünü bulamadım. HP Türkiye sitesinde. Firmanın sitesinde müşteri hizmetleri telefonuda bulamadım. Ürün hakkında bilgi almak için. Ayrıca sevis hakkında da bilgi yok. 6 ayda bir bakım yapılması gerekiyor bilgisayara. Bunuda serviste yaptırmak isterim. Başlıktaki yorumların hepsini okudum. Kulanıcıların bilgisayarı yeni olduğundan sıkıntı yaşamamışlar. Ancak zamanla bakım için servis, bakım önem arzedecektir. Şikayet var sitesinde de bazı şikayetler beni kaygılandırdı. Servisi merdivenaltı bir firma izlenimi verdi. Hatta firma şikayette bulunan bir kullanıcıya telefonla ulaştık sorununu giderdik şeklinde cevap yazmış. Ancak şikayetçi firmadan beni arayan olmadı diye cevap yazmış. Özetle özellikleri çok iyi ancak güven açısından sıkıntı yaşıyorum. Kafam çok karışık.

Ürünle alakalı video inceleme de bulamadım. Bilen varsa link paylaşabilir mi?

Son düzenleme:
Biz aldık bundan.

İyi makine, ben beğendim. Artıları;

- En f/p tam güç 4080'li laptoplardan ve dandik bi mal değil. Malzeme kalitesi iyi plastik-metal arası bi yerde, var ya öyle kompozit malzemeler, ondan. Dokunuşu soğuk.
- Fan sesi gayet makul. Bundan önce alıp iade ettiğimiz MSI GP68HX rezaletine kıyasla gayet sessiz. Lenovo Legion 5 Pro 2022 fanlarından 1,5 kat daha sesli. Kulaklık kullanma mecburiyeti hissettirmiyor.
- Görünüş açısından sade, renk cümbüşü değil
- Performans modundan smartshift ayarını yaptığınızda GPU full 175W değeri alıyor. Hatta 180'e çıktığını görüyorum zaman zaman
- Klavyesi ek tuşlarıyla normalden biraz değişik ama sadece gaming için kullanılacaksa faydalı bir dizayn
- Omen Hub biraz bloatware ama faydalı görünüyor
- Isındığı zamanlarda klavye soğuk

Eksileri:
- Hava alma bölgesi çok dar, sadece fanların altı açık. Legion gibi full en uzunluğunda bir açıklık daha iyi olmaz mıydı?
- Yük altında özellikle işlemci 90'ları görüyor. GPU da biraz throttle yiyor gibi. Kullandığım soğutucu ile de ilgisi olabilir, fanların hava aldığı yere tam denk gelmiyor. IETS gibi bişi daha faydalı olabilir.
- Tasarım gayet 2015: inanılmaz kalın ekran çıtaları. Çok averaj bir touchpad. Ben desktop replacement olarak aldığımdan yüzüne bakmıyorum ama kendisini direkt kullanacak olsaydım bunu almazdım. Özellikle o alt çeneye tahammül edemem.
- Fanda düşük devirde hafif uğultu var. Islık sesi gibi, çok çınlamıyor ama takıntılı adamı rahatsız eder
- Ekran menteşeleri biraz gevşek. Ekran sallanmaya meyilli.
- Tek Type-C çıkışı var. Cost cutting muhakkak, benim kullanımımı etkilemedi ama thunderbolt ya da başka sebeple Type-C ihtiyacı sabit olanlar için sıkıntı olabilir
- Hoparlör B&O markalı ama dandik gayet
- Freedos geliyor, ilk kurulumda linux GRUB boot manager ile geliyor ve sizi kod ekranına atıyor. Windows kurulumunu başlatsanız da bir sonraki açılışta yine GRUB ekranına atıyor, Linux okuryazarlığı olmayan biri için gereksiz bir zorluk. Uğraşmak istemedim ve tüm disk partisyonlarını sildim.
- Ekran 2k 240Hz ama imaj kalitesi ortalama. Wow dedirten bir ekranı yok.
- Klavye yapı olarak biraz narin geldi. Pavilionlardaki klavyenin az değişiği gibi. MSI'lardaki gibi darbe dayanıklı hissi vermiyor, çata çota oynayan valorantçı tipe dayanmaz gibi
- Adaptör neden kare anlamadım ama bu şekli herhangi bir yere yerleştirmek daha zor.

Totalde benim için mantıklı bir alım oldu. Biraz ek soğutma ihtiyacı var yük altında, onun dışında makul alet.

Scar 16, G18 gibi modellerin daha iyi ekranlar, hoparlörler vb. ile geldiğini biliyorsunuz muhakkak ama Angara dolmuşu tasarımıyla da geliyorlar.

Son düzenleme:
@Roach hocam tek merak ettiğim Ryzen işlemcinin masaüstünde Ryzen işlemciler 95 derecedede çalışsa performans düşüşü olmuyor. 90 derece ağır yük altında normal değil mi?

Biz aldık bundan.

İyi makine, ben beğendim. Artıları;

- En F/P tam güç 4080'li laptoplardan ve dandik bir mal değil. Malzeme kalitesi iyi plastik-metal arası bir yerde, var ya öyle kompozit malzemeler, ondan. Dokunuşu soğuk.
- Fan sesi gayet makul. Bundan önce alıp iade ettiğimiz MSI GP68hx rezaletine kıyasla gayet sessiz. Lenovo Legion 5 Pro 2022 fanlarından 1,5 kat daha sesli. Kulaklık kullanma mecburiyeti hissettirmiyor.
- Görünüş açısından sade, renk cümbüşü değil.
- Performans modundan smartshift ayarını yaptığınızda GPU Full 175W değeri alıyor. Hatta 180'e çıktığını görüyorum zaman zaman.
- Klavyesi ek tuşlarıyla normalden biraz değişik ama sadece Gaming için kullanılacaksa faydalı bir dizayn.
- Omen hub biraz bloatware ama faydalı görünüyor.
- Isındığı zamanlarda klavye soğuk.

Eksileri:
- Hava alma bölgesi çok dar, sadece fanların altı açık. Legion gibi Full en uzunluğunda bir açıklık daha iyi olmaz mıydı?
- Yük altında özellikle işlemci 90'ları görüyor. GPU da biraz throttle yiyor gibi. Kullandığım soğutucu ile de ilgisi olabilir, fanların hava aldığı yere tam denk gelmiyor. Iets gibi bir şey daha faydalı olabilir.
- Tasarım gayet 2015: İnanılmaz kalın ekran çıtaları. Çok averaj bir touchpad. Ben desktop replacement olarak aldığımdan yüzüne bakmıyorum ama kendisini direkt kullanacak olsaydım bunu almazdım. Özellikle o alt çeneye tahammül edemem.
- Fanda düşük devirde hafif uğultu var. Islık sesi gibi, çok çınlamıyor ama takıntılı adamı rahatsız eder.
- Ekran menteşeleri biraz gevşek. Ekran sallanmaya meyilli.
- Tek Type-C çıkışı var. Cost cutting muhakkak, benim kullanımımı etkilemedi ama Thunderbolt'ya da başka sebeple Type-C ihtiyacı sabit olanlar için sıkıntı olabilir.
- Hoparlör b&o markalı ama dandik gayet.
- FreeDOS geliyor, ilk kurulumda Linux GRUB Boot Manager ile geliyor ve sizi kod ekranına atıyor. Windows kurulumunu başlatsanız da bir sonraki açılışta yine GRUB ekranına atıyor, Linux okuryazarlığı olmayan biri için gereksiz bir zorluk. Uğraşmak istemedim ve tüm disk partisyonlarını sildim.
- Ekran 2K 240Hz ama imaj kalitesi ortalama. WoW dedirten bir ekranı yok.
- Klavye yapı olarak biraz narin geldi. Pavilion'lardaki klavyenin az değişiği gibi. MSI'lardaki gibi darbe dayanıklı hissi vermiyor, çata çota oynayan valorantçı tipe dayanmaz gibi.
- Adaptör neden kare anlamadım ama bu şekli herhangi bir yere yerleştirmek daha zor.

Total'de benim için mantıklı bir alım oldu. Biraz ek soğutma ihtiyacı var yük altında, onun dışında makul alet.

Scar 16, G18 gibi modellerin daha iyi ekranlar, hoparlörler vb. ile geldiğini biliyorsunuz muhakkak ama angara dolmuşu tasarımıyla da geliyorlar.

Evet çok güzel anlatmış aynen böyle.

Sadece ekran 144Hz 7ms olan modelleride kullandım ondan sonra bu ekran ghosting ve 2K ile bana WoW dedirtti açıkçası taqbi bir nebula ekran değil ama onun dışındaki her şey aynen böyle.

Geri
Yukarı