HP Omen 17 Laptop alınır mı?

Bütçe
20000
Hocam RTX 3080 kullanıcısı olarak denedim her şey stabil en ufak düşünceniz olmasın ki F/P olarak daha üstü yok, performans olarak da üstü yok zaten 11800h ve RTX3070'in en üst sınırını kullanıyor cihaz, ısınmıyor da, her şey yolunda kısaca.

Çok çok önemli artılar;
-MUX, bu zaten olmazsa olmaz.
-TB 4.0 tek kablo ile her şey demek, ister harici GPU, ister dock. Bu sırada da şarj olması.
-100W USB-C şarj olması çünkü şarj kutusu Mac mini kadar, evet şaşırmayın tam Mac mini kadar.
-Bang&olufsen ses sistemi, gerçekten bir laptopta en önemli özelliklerden biri sestir.
-Omen Control Center, hatasız ve içeriği çok kuvvetli bir yazılım, HP mühendisliği resmen, bu tarz programlardan çok çektim, mesela şu an ROG falchion sahibiyim hala ASUS Armoury Crate klavyeyi tanımıyor, yok artık diyebilirsiniz ama öyle en pahalı klavyelerden biri fakat WI-FI2, 4 olarak cihazı tanımıyor format atılan 3 cihazda denedim o yüzden problem bende değil, Omen için iCUE kalitesinde diyebilirim.
-IPS panelin kalitesi, ürünün renk gamutu müthiş, panel hızı harika, 12 yıldır aktif MacBook Pro kullanıcısıyım, ekran kalitesini görür görmez anlarım, cidden harika bir ekranı var, IPS glow kesinlikle yok fakat ışık sızması ufak tefek var mesela 15 Omen'de bu da yoktu fakat 17'de sızma çıktı.
-Port zenginliği, 3 USB, 1 USB-c&şarj, HDMI 2.1, minidp, tüm yeni teknolojiler mevcut.
-Alt şasenin metal olması.
-6 adet fiziki atanabilir tuş, bana göre önemli bir özellik.

Daha fazlası da vardır, bu fiyatlara böyle cihaz bulmak imkansız ki bahsettiğimiz cihaz Omen laptop, piyasada en kafaya oynayan markalardan birisi.
Hocam size nasıl ulaşabilirim bilmiyorum ama bu konu beni yedi bitirdi, daha öncede konu açtım ama anlamıyorum bende mi sorun var yoksa laptopun orjinali mi böyle bilemedim, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Öncelikle bende laptopun tonları biraz sarımtırak özellikle beyaz ve siyah renkler. Bu IPS ekranın bi sonucu mu bilmiyorum. Youtube'da 4K video açıyorum böyle nasıl desem hafif bulantılı gibi oluyor görüntüler.

2) a- En büyük kafama takılan nokta; mavi, sarı ve yeşil renklerin böyle üzerinde ince çizgisel piksel varmış gibi duruyor. Bir tek bu renklerde var. Bunu anlatabilmek için bir kaç fotoğraf çektim umarım anlaşılabilir.

b- Bu görüntü 1080p çözünürlükte olduğu için mi yani hani mavi sarı ve yeşil renkler pürüzsüz durmuyor üzerinden ince beyaz çizgiler geçiyormuş gibi oyunlarda da böyle.

3) a- Sıcaklığa gelirsek touchpadin yanındaki avucumu koyduğum yerler ılıkla sıcak arası, klavyenin üstünde aynı şekilde yani öyle buz gibi bir durumla karşılaşmadım Cyberpunk Ultra ayarlardı fan köklüyor zaten yine de hafif bi sıcaklık oluyor.
b- Adaptör soğuk değil, küp şeklindeki büyük bass hoparlörün üzerine koyuyordum sonra düz zemine koydum yani el yakmıyor ama ılıkta denemez. Bu acaba kullandığım üçlü prizden kaynaklı olabilir mi?

EK OLARAK: Cevap: Yeni Bilgisayardaki Panel & Renk Kalibrasyon Sorunu! | DonanımHaber Forum

Sorunuma benzer böyle bir başlık buldum. Derdime en ama en yakın bulabildiğim yukardaki kişinin bahsettiği sorun. Yani eski dandik asus laptopuma bakıyorum TN panel ama renkler daha düzgün beyaz daha beyaz mavi renk üzerinde belirgin çizgiler yok acaba benim panelde mi bir sıkıntı var anlayamadım.

Tüm paramı bu laptopa yatırdım ömürlük kullanmak istiyorum hp servisini aramama gerek var mı yoksa bunlar olağan şeyler mi.

Çok uzun oldu özür dilerim ama bağışlayın kafam allak bullak oldu. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.49.21 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.49.21 (1).jpeg
    214,7 KB · Görüntüleme: 82
  • WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.49.21.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.49.21.jpeg
    182,9 KB · Görüntüleme: 87
  • WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.49.52.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.49.52.jpeg
    199,7 KB · Görüntüleme: 80
  • WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.50.22.jpeg
    WhatsApp Image 2021-11-30 at 21.50.22.jpeg
    45,2 KB · Görüntüleme: 80
Arkasını biz açarsak cihaz garanti kapsamı dışında mı kalıyor peki?
Aradım sordum,arkasını açarsan garanti kapsamı dışına çıkmıyor.ssd ram yükseltme yapabilirsin ama üründe arıza oldu yenisi çıkarıp eskisini takıp öyle göndereceksin servise. laptop servise orjinal parçalarıyla gitmesi lazımmış.

Sitesinde 7ms FHD 144 Hz ekran ile 3ms QHD 165 Hz ekran arasında sadece 60 $ fark var. Neden bize hep 144 Hz dayatıyor HP Türkiye acaba?
Ahh ahh! Ah bi bilsem onu. Bu bilgisayarı alırken kafamdaki tek eksiği oydu. 60$'a %18 KDV ekle ondan sonra da gerçek fiyatı gör. Ben aldığımda dolar 10'dan düşüktü. O kadar az bir fiyat farkı olacaktı ki. Hala içimde kanayan yara :(:( :(

Geri
Yukarı