HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
@Herr Greimeister Hocam anladığım kadarıyla hafif ve performanslı bir laptop istiyorsunuz ancak bunu bulmanız çok zor. Yani eğer ki 130W performansı olmasını tercih edecekseniz laptopta buna göre fan ve ısı boruları olacak ve bu da ağırlığa sebebiyet verecek.
O yüzden ya taşınılabilirlikten ya da performanstan biraz ödün vermeniz gerekmekte.

Her şeyi kontrol ettim hepsi güncel gözüküyor diğer ayarlarda komple benim yaptığım gibi ama yok reset attım intelligent undervolt yaptım düzelmiyor 70,80 e e kadar düşüyor bir de orta ayarlarda düşünün.
Bu arada bir bilgi daha ekliyim anlamadığım bir şekilde CPU ve GPU sıcaklığı 45'i geçmedi hiç.

@AyKsOguzhan durumunuzu takip ettim yazılanları okudum. Size tavsiyem ilk önce tam bir sıfırlama yapmanız gerekir ve tekrardan kurulum yapmanız lazım bu bir gününüzü alacaktır.

İlk başta ISO yani işletim sistemini Windows 10 Home veya Pro olarak indirin. Sonra ki adım işletim sistemini kurmadan önce BIOS'u sıfırlamanız gerekir fabrika ayarına getirmek lazım.

En son adım işletim sistemini kurarken depolamayı biçimlendirip birleştirmektir. Sonra BIOS güncellemesi ve driver yüklemesi yapmalısınız.

Bu işlemleri yaptığınız halde sorun düzelmiyorsa cihazı gerçekten perişan etmişler demektir.

@AyKsOguzhan durumunuzu takip ettim yazılanları okudum. Size tavsiyem ilk önce tam bir sıfırlama yapmanız gerekir ve tekrardan kurulum yapmanız lazım bu bir gününüzü alacaktır.

İlk başta ISO yani işletim sistemini Windows 10 Home veya Pro olarak indirin. Sonra ki adım işletim sistemini kurmadan önce BIOS'u sıfırlamanız gerekir fabrika ayarına getirmek lazım.

En son adım işletim sistemini kurarken depolamayı biçimlendirip birleştirmektir. Sonra BIOS güncellemesi ve driver yüklemesi yapmalısınız.

Bu işlemleri yaptığınız halde sorun düzelmiyorsa cihazı gerçekten perişan etmişler demektir.

Sıfırlama yapıp gönderdiler cihazı bana anlamadığım daha dün her şeyi tekrar kurdum.
Driver'ları uygulaması ile kontrol ettin mi?

HP Support asistanttan bahsediyorsun değil mi?

Son düzenleme:
@AyKsOguzhan işlemci ve ekran kartını benchmark ile testlerini gerçekleştirir misin?

Sorun bütün oyunlar için mi geçerli yoksa sadece belli oyunlar için mi öğrenmek istiyorum.

Şüphem Power kısıtlaması tgp limiti koymalarından şüphe ediyorum.

Bakmanı istediğim bir yer daha var NVIDIA Denetim Masası açılan pencerede en üstte yardım var tıkla sonra sistem bilgilerine gir.

Yeni açılan bir pencere olacaktır oradan maksimum grafik gücü kaç wat yazıyor bir bakmanı rica edeceğim.

@AyKsOguzhan işlemci ve ekran kartını benchmark ile testlerini gerçekleştirir misin?

Sorun bütün oyunlar için mi geçerli yoksa sadece belli oyunlar için mi öğrenmek istiyorum.

Şüphem Power kısıtlaması tgp limiti koymalarından şüphe ediyorum.

Bakmanı istediğim bir yer daha var NVIDIA Denetim Masası açılan pencerede en üstte yardım var tıkla sonra sistem bilgilerine gir.

Yeni açılan bir pencere olacaktır oradan maksimum grafik gücü kaç wat yazıyor bir bakmanı rica edeceğim.

130W yazıyor söylediğin yerde birkaç oyunda daha denedim orada da var FPS kaybı şu an.

@AyKsOguzhan peki işlemci ve grafik kullanımı değerleri kaçta ve ısı durumu nasıl.

Ekran kartında panelde yazan değere göre markanın verdiği değer birbirini tutuyor sorun yok.

Sadece birkaç oyunda oluyorsa temiz bir driver kurulumu tavsiye ederim. Baktın yarısından fazlası düşük değer veriyor o zaman tam bir kurulum gerekir.

Geri
Yukarı