HP Omen 17 vs Lenovo Legion 5 Gaming vs Monster Tulpar T7

Bütçe
En fazla 25.000
@AyKsOguzhan peki işlemci ve grafik kullanımı değerleri kaçta ve ısı durumu nasıl.

Ekran kartında panelde yazan değere göre markanın verdiği değer birbirini tutuyor sorun yok.

Sadece birkaç oyunda oluyorsa temiz bir driver kurulumu tavsiye ederim. Baktın yarısından fazlası düşük değer veriyor o zaman tam bir kurulum gerekir.

Aslında orasıda gerçekten ilginç LoL de mesela ben sıcaklık olarak 60 ve üzer görürdüm ama enteresan bir şekilde sıcaklıklarda 45-50 arası oynadı sürekli.

@AyKsOguzhan işlemciyi yük altına sokmak lazım ama şimdi sıcaklık olarak eline iyi bir cihaz gelmiş gibi görünüyor ama tabii sadece görüntü olarak.

Benim endişem bütün oynamak istediğin oyunlarda düşük performans göstermesidir.

Sadece birkaç oyunda gerçekleşiyorsa hiç elleme bence tabii ki ileride ne olur bilemem.

Tavsiyem iyice bir oyunları test edip bunları not almak ve özellikle işlemci ve ekran kartı kullanım ve sıcaklıklarını değerlerini bir yere yaz.

Bu değerleri karşılaştırmak için diğer Omen kullanıcı arkadaşlardan test yapmalarını rica edip değerlerini iste ve kontrol et sorun çıkmıyorsa kullanırsın.

Sorun çıkarsa çözmek için biraz uğraş baktın içine sinmiyor sana tekrar servis yolu gözüküyor.

@AyKsOguzhan işlemciyi yük altına sokmak lazım ama şimdi sıcaklık olarak eline iyi bir cihaz gelmiş gibi görünüyor ama tabii sadece görüntü olarak.

Benim endişem bütün oynamak istediğin oyunlarda düşük performans göstermesidir.

Sadece birkaç oyunda gerçekleşiyorsa hiç elleme bence tabii ki ileride ne olur bilemem.

Tavsiyem iyice bir oyunları test edip bunları not almak ve özellikle işlemci ve ekran kartı kullanım ve sıcaklıklarını değerlerini bir yere yaz.

Bu değerleri karşılaştırmak için diğer Omen kullanıcı arkadaşlardan test yapmalarını rica edip değerlerini iste ve kontrol et sorun çıkmıyorsa kullanırsın.

Sorun çıkarsa çözmek için biraz uğraş baktın içine sinmiyor sana tekrar servis yolu gözüküyor.

Vallahi artık incelemekten yoruldum ve bıktım asıl can sıkan bu kadar para verip tam performansında çalışmıyor olması cihazıda değiştirmediler bu arada aynı PC'yi bir sorun yok deyip formatlayıp geri gönderdiler.

@AyKsOguzhan servis raporunu iste ve yapılan işlemleri yazmalarını talep etmelisin.

Yanlış bilmiyorsam 3 veya 4 kere servise gittikten sonra değişim veya iade çıkması gerekir. Bu yolu takip edebilirsin ama çok zaman kaybı yaşatacaktır.

Bu süreç seni çok yoracak bence kendini zihinsel olarak hazırlaman gerekiyor. Bana 5 Mayıs zamanı benim konumda yazıp sormuştun.

Bende sana seni satıcının merhametine bırakıyorlar ve servisleri berbat demiştim. Keşke haklı çıkmasaydım ben cayarak kurtuldum ama sen o hakkını da kaybettin şimdi uğraşacak ve yıpranacaksın.

Benim avantajım benim kartlarımın limitleri 50 bin TL ve 3 tane böyle yüksek kartım var.

Ben caymak için yolladığımda daha onların eline geçmeden ben Amazon'dan sipariş vermiştim.

Biliyorum ki herkes de böyle bir yüksek limitli birden fazla karta sahip olma imkanı yok.

@AyKsOguzhan Arkadaşın dediği gibi kartına power limit koymuşlar gibi geldi bana da. Nasıl yaptıklarını bilmiyorum ama muhtemelen format atarak ya da BIOS’u fabrika ayarlarına döndürerek kurtulabilirsin.

Geri
Yukarı