HP Omen 24" 780D9E9 model monitör alınır mı?

Ayrıca emin olmak istediğim bir konu var. Biraz saçma olacak ama MediaMarkt iade edilmiş ürün gönderir mi? Yani paketi açılmış ürün gönderir mi? Bazı sitelerde bu sorunu yaşayan olmuş MediaMarkt böyle bir şey yapar mı?

Hayır. Bunu yapmasının bir mantığı olamaz. Daha da zarar etmiş olur. İade edilmiş üründe bir sorun vardır. Boşuna edilmez. Bunu gönderdiği ikinci müşteri bunu fark etmeyecek mi? Gönderdi diyelim sende gördün ve iade ettin. Ne kazandılar?
Yaptıklarını sanmıyorum. Çünkü çok uzun yıllardır teknoloji ürünleri satan bir şirket. Markalarını zedelemezler. Bunu yapan firma dağda keklik arıyordur. Hani yerse muhabbeti.

Hayır. Bunu yapmasının bir mantığı olamaz. Daha da zarar etmiş olur. İade edilmiş üründe bir sorun vardır. Boşuna edilmez. Bunu gönderdiği ikinci müşteri bunu fark etmeyecek mi? Gönderdi diyelim sende gördün ve iade ettin. Ne kazandılar?
Yaptıklarını sanmıyorum. Çünkü çok uzun yıllardır teknoloji ürünleri satan bir şirket. Markalarını zedelemezler. Bunu yapan firma dağda keklik arıyordur. Hani yerse muhabbeti.
Ghosting testi yaptıktan sonea böyle bir şey çıktı desen çizgi gibi nedir bu?

Edit: Bir süre sonra kayboldu şimdi tekrar ghosting testi açtım bakalım ne olacak?

Ghosting testi yaptıktan sonea böyle bir şey çıktı desen çizgi gibi nedir bu?

Edit: Bir süre sonra kayboldu şimdi tekrar ghosting testi açtım bakalım ne olacak?
Monitörde iz bırakma sorunu var.

Dosya Ekleri

• IMG_20240118_123826.jpg
    IMG_20240118_123826.jpg
    102,8 KB · Görüntüleme: 131
Son düzenleme:
Ekran kartı, monitör, kablo, priz bile olabilir buna sebep olan.
Direkt olarak kestirmek zor.
Monitörü farklı bir evde ve sistemde test etme imkanın nedir?
Ekran kartımda sorun yok. Önceki aldığım monitörlerde böyle bir sorun olmadı. Farklı HDMI kablosu takıp denedim gene oldu. Ne yapmalıyım?

Ekran kartımda sorun yok. Önceki aldığım monitörlerde böyle bir sorun olmadı. Farklı HDMI kablosu takıp denedim gene oldu. Ne yapmalıyım?

En basiti iade etmek. İkinci şık ise servise göndermek ya da götürmek.
Başka sistemde test etme şıkkını neden söylüyorum? Servis monitörü denediği zaman sorun yok bunda demesin diye. Yalnız sen kendinden eminsen sorunlu ürünü kullanmak istemezsin.
Bu sorun genel kullanımda var mı?

En basiti iade etmek. İkinci şık ise servise göndermek ya da götürmek.
Başka sistemde test etme şıkkını neden söylüyorum? Servis monitörü denediği zaman sorun yok bunda demesin diye. Yalnız sen kendinden eminsen sorunlu ürünü kullanmak istemezsin.
Bu sorun genel kullanımda var mı?
Sadece ghosting testi yaptığım vakit oluyor. O küçük izler ise ghosting testinde cam gibi bir yer var ya işte orda pixeller yanıp sönüyor normal bir şekilde fakat o pixellerin arkada izi kalıyor ve sadece gri ve koyu gri gibi ekranlarda gözüküyor. Hzılıca yanıp sönen pixel testi felan var mıdır?

Hayır yok. Genel kullanımda olmuyorsa sorunludur demek bir nevi yanlış söz olur.
EIZO monitors for offices, photos & design, medicine, gaming and industry şurada tüm testleri uygular mısın?
Tamamdır uyguluyorum siz aktif kalın size mesaj atacağım.

Hayır yok. Genel kullanımda olmuyorsa sorunludur demek bir nevi yanlış söz olur.
EIZO monitors for offices, photos & design, medicine, gaming and industry şurada tüm testleri uygular mısın?
Attığınız testte sorun çıkmadı fakat şuna bir bakar mısınız? Bu hiç normal değil.

Dosya Ekleri

• IMG_20240118_135337.jpg
    IMG_20240118_135337.jpg
    85,1 KB · Görüntüleme: 126
Son düzenleme:
Tamamdır uyguluyorum siz aktif kalın size mesaj atacağım.

Attığınız testte sorun çıkmadı fakat şuna bir bakar mısınız? Bu hiç normal değil.

Evet normal değil. Monitörün OSD menüsünü resetleyip sonra bilgisayarı yeniden başlatır mısınız?
Sonra Hz'yi düşürerek kontrol edin bunu. 144, 120, 100 ine ine bakın.
Düşük Hz'lerde eğer çıkmıyorsa yüksek Hz'de panel görüntü bozukuyor demektir.
Teknoloji işi şans işi...

Evet normal değil. Monitörün OSD menüsünü resetleyip sonra bilgisayarı yeniden başlatır mısınız?
Sonra Hz'yi düşürerek kontrol edin bunu. 144, 120, 100 ine ine bakın.
Düşük Hz'lerde eğer çıkmıyorsa yüksek Hz'de panel görüntü bozukuyor demektir.
Teknoloji işi şans işi...
Çok garip bir şey bazen çıkmıyor bazen çok çıkıyor bazen zamanla giderken bazen direkt kayboluyor. Ekran kartımdan şüphelenmeye başladım. Bu arada kilit var monitörde 120Hz alabiliyorum. Düşürüp deneyeyim.

Edit: Ekran kartından kaynaklı değil önceki aldığım AOC ve Gigabyte mpnitörde bu problem olmadı.

Geri
Yukarı