HP Omen laptop 15-EN1011NT alınır mı?

Benim bütçem bu ürüne yetiyordu. MUX'a ihtiyaç olan oyunlar oynadığımdan Aorus 15P aldım. CS:GO'da (Yüksek ayarlar) +260 FPS alabiliyorum MUX sayesinde ve panelde 240Hz zaten. 100W 3070 olduğundan gücü 130W 3060'a yakın. AMD işlemci olduğundan da Aorus 15P'den %10 civarı güçlü olduğunu tahmin ediyorum.
İşlemci gücü olarak Aorus'tan daha iyidir.
Soğutma olarak bir bilgin var mı ? Soğutma iyi değilse bunu almamın bir sebebi yok. Aorus'un soğutmasının iyi olduğunu sizden biliyorum. @Radeon RX 5500M abim de bir şeyler derse ona göre planımı yapacağım.

Soğutma olarak bir bilgin var mı? Soğutma iyi değilse bunu almamın bir sebebi yok. Aorus'un soğutmasının iyi olduğunu sizden biliyorum. @Radeon RX 5500M abim de bir şeyler derse ona göre planımı yapacağım.

Jarrod Omen'i en iyi 2. Ryzen laptop olarak nitelendiriyor. Gönül rahalığıyla alınabilir bence.

Soğutma olarak bir bilgin var mı? Soğutma iyi değilse bunu almamın bir sebebi yok. Aorus'un soğutmasının iyi olduğunu sizden biliyorum. @Radeon RX 5500M abim de bir şeyler derse ona göre planımı yapacağım.
İşlemci 35W ekran kartı 100W, soğutma performansını bu videoda detaylı olarak görebilirsin. 90 dereceleri görüyor bence bu değerler 35W'lık işlemci için yüksek :D
YouTube /watch?v=7bVmDtnyECI
Jarrod Omen'i en iyi 2. Ryzen laptop olarak nitelendiriyor. Gönül rahalığıyla alınabilir bence.
35W ile 45W arasında performans farkı ne kadardır? Programlarda kayda değer fark oluşturur mu?

Son düzenleme:
İşlemci 35W ekran kartı 100W, soğutma performansını bu videoda detaylı olarak görebilirsin. 90 dereceleri görüyor bence bu değerler 35W'lık işlemci için yüksek :D
YouTube /watch? V = 7bVmDtnyECI

35W ile 45W arasında performans farkı ne kadardır? Programlarda kayda değer fark oluşturur mu?

Sanmam, 4.4GHz'de çalışacağına 4GHz'de çalışır.

Para sanırım elime bayramdan sonra geçecek ve bayram bittiğinde Hepsiburada'nın verdiği 1000 TL indirim de bitecek ve alamayacağım büyük ihtimalle. Eğer İtopya'nın indirimi bitmez ise Aorus alacağım ama @T129Atak abimin dediği doğru ise 2. SSD'yi takınca ekran gitme sorunu oluyormuş. Biraz kafamı karıştırdı açıkcası.

Geç cevap yazdım özür dilerim sınavlarımdan şimdi gördüm. Pilde giderken sıcaklığı gayet normal görüyor ama şarja takınca yükseliyor işlemci frekansını yükselttiğinden sanırım. Oyunlarda 85 90 stabil en fazla 90 gördüm o da Days Gone oynadım bitirdim yani bayağı sağlam oyundu. Ben aldığıma memnunum klavyesi olsun kasanın malzeme kalitesi olsun tasarımı olsun. Ama ileride upgrade etme düşüncem var 8x2 kendi elimle taktım ileride 1TB SSD ya da 512 GB SSD takma düşüncem var.
Geç cevap yazdım özür dilerim sınavlarımdan şimdi gördüm. Pilde giderken sıcaklığı gayet normal görüyor ama şarja takınca yükseliyor işlemci frekansını yükselttiğinden sanırım. Oyunlarda 85 90 stabil en fazla 90 gördüm o da Days Gone oynadım bitirdim yani bayağı sağlam oyundu. Ben aldığıma memnunum klavyesi olsun kasanın malzeme kalitesi olsun tasarımı olsun. Ama ileride upgrade etme düşüncem var 8x2 kendi elimle taktım ileride 1TB SSD ya da 512 GB SSD takma düşüncem var.
@Alperen Değer

Yeni konular

Geri
Yukarı