HP Pavilion 15-BC001NT NVMe desteği var mıdır?

Glock

Kilopat
Daha fazla  
Aradaşlar HP Pavilion 15-BC001NT (W7R26EA) model laptop kullanıyorum. Bu laptop 128 GB bir SSD var ancak SATA hızı genel olarak düşük. Sanırım ilk SATA M.2'lerden okuma 300 yazma 150 civarında. M.2'de bir bozukluk yok o kadar düşük olmaz diyorsanız bütün programlarda sağlık testi yaptım hepsinde %90-100 arası gösteriyor. 5 yıllık bir bilgisayar ondan olabileceğini düşünüyorum. Hızlı bir NVMe SSD geçmek istiyorum. Ancak destekliyor mu bilmiyorum. Sitelerinde yazmıyor kitapcığında yazmıyor. Soket yapısından anlayabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim. SanDisk Z400S 128 GB SSD var şu an üstünde.

Merhaba, bilgisayarınız muhtemelen M.2 SATA'yı destekliyor ama NVMe M.2 desteklemiyor. NVMe M.2 destekleyip desteklemediğini anlamak için ise slotu inceleyebilirsiniz eğer slotun sağında bir çentik varsa büyük ihtimal destekliyordur ama kanımca çentik slotun solunda olduğu için M.2 SATA destekliyordur. Bana biraz süre tanırsanız daha detaylı bir araştırma yapabilirim.

Muhtemelen sadece M.2 SATA destekliyor. Kılavuzda M.2 SATA desteklediği yazıyor. Soket yapısına bakarak NVMe desteğini anlayamazsınız. Sadece bazı laptoplarda SSD takılan yerin altında anakartın üstünde yazı olarak SATA veya PCIe(NVMe SSD desteği demektir) yazabilir. Sizin cihazınızda böyle bir yazı var mı bakın. Bunun dışında bakarak anlayamazsınız. Teknik servise mesaj atarak cihazınızın modelini söyleyin. Onlar yardımcı olsun.

hp.png

Muhtemelen sadece M.2 SATA destekliyor. Kılavuzda M.2 SATA desteklediği yazıyor. Soket yapısına bakarak NVMe desteğini anlayamazsınız. Sadece bazı laptoplarda SSD takılan yerin altında anakartın üstünde yazı olarak SATA veya PCIe(NVMe SSD desteği demektir) yazabilir. Sizin cihazınızda böyle bir yazı var mı bakın. Bunun dışında bakarak anlayamazsınız. Teknik servise mesaj atarak cihazınızın modelini söyleyin. Onlar yardımcı olsun.

Eki Görüntüle 627300
Açıkcası internette benim modelime çok yakın birisi samsung 950 nvme ssd takmış ancak başka bir kaynak bulamadığım için güvenemedim.
(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)
Birde nvme vs sata arasında kullanım esnasında ciddi bir fark var mıdır).

Hayır yok. Gündelik kullanımda farkı hissetmezsiniz. Sizin modeliniz biraz eski olduğu için performansı düşmüş olabilir. Bir de sıcaklık çok yüksekse bu da performansı düşürür. Yeni bir M.2 SATA SSD alıp kullanabilirsiniz. NVMe SSD almak zorunda değilsiniz.

Açıkcası internette benim modelime çok yakın birisi samsung 950 nvme ssd takmış ancak başka bir kaynak bulamadığım için güvenemedim.
(
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)
Birde nvme vs sata arasında kullanım esnasında ciddi bir fark var mıdır).
Tekrar merhaba, aynı videoyu ben de izlemiştim ancak o slotun hâlâ M.2 SATA SSD slotu olduğunu düşünüyorum çünkü bence NVMe M.2 SSD'yi videoda ters takıyor.

Tekrar merhaba, aynı videoyu ben de izlemiştim ancak o slotun hâlâ M.2 SATA SSD slotu olduğunu düşünüyorum çünkü bence NVMe M.2 SSD'yi videoda ters takıyor.

Benim bildiğim kadarı ile tek çentikli (NVMe) M.2'ler çentik sağ tarafda olacak şekilde takılıyor. Burada ters takılıyor soketi anakarta ters monte etmişler.

Merhaba. Bugün HP Pavilion 15 BC001nt model bilgisayarıma Adata NVMe 8200 Pro 512 GB M.2 PCI-e 3x4 SSD hard disk taktım. Bilgisayar NVMe destekliyor. Okuma hızı Adata'nın kendi sitesindekinden 1000 MB/s daha yavaş ama bilgiayarda gözle görülür bir hız farkı yarattı. 3 saniyede sistem açılıyor. Okuma hızı 2650 mb/s yazma hızı 2150 mb/s gibi rakamları gösteriyor. Oyunlarda bile FPS değerleri yükseldi. Bende açıkçası destekler mi desteklemez mi diye çok kararsız kaldım ama aldım taktım, oldu.

Merhabalar. Bende HP Pavilion 15-bc001nt modeli bilgisayarıma bazı yükseltmeler yapmak istiyorum 5 senelik olduğundan dolayı fakat bir türlü ne tür parçalar kullanabileceğimden emin değilim.

Bilgisayarın donanımı:
Intel® Core™ i7-6700HQ (2,6 GHz, 3,5 GHz'e kadar, 6 MB önbellek, 4 çekirdekli)
NVIDIA® GeForce® GTX 960M (4 GB GDDR5 ayrılmış)
2 TB 5400 rpm SATA

anakart modelini bir şekilde bulamıyorum

Şimdi asıl koya gelelim. Bilgisayarımda 1 tane ssd 128gb 1 tane de hdd bulunuyor 1.8 tb şeklinde ve ben 128 gb'lik ssd mi yaklaşık 500 gb'lik bir ssd ile değiştirmek istiyorum. Anakartım kaç gb ram e kadar destekliyor bilmiyorum modelini bilmediğim için ama işlemcim 64 gb'ye kadar ram desteği sunduğu söyleniyor bu yüzden ram imi 32 gb ye çıkarmak istiyorum eğer işlemcimi değiştiremiyosam. Eğer işlemcimi değiştirebiliyosam da ne tür bir işlemci olabilir??? yardım ederseniz sevinirim. Eğer kendimi tam açıklayamadıysam tekrar yazmamı neleri istediğinizi söylerseniz sevinirim, teşekkürler.

Merhabalar. Bende HP Pavilion 15-bc001nt modeli bilgisayarıma bazı yükseltmeler yapmak istiyorum 5 senelik olduğundan dolayı fakat bir türlü ne tür parçalar kullanabileceğimden emin değilim.

Bilgisayarın donanımı:
Intel® Core™ i7-6700HQ (2,6 GHz, 3,5 GHz'e kadar, 6 MB önbellek, 4 çekirdekli)
NVIDIA® GeForce® GTX 960M (4 GB GDDR5 ayrılmış)
2 TB 5400 rpm SATA

anakart modelini bir şekilde bulamıyorum

Şimdi asıl koya gelelim. Bilgisayarımda 1 tane ssd 128gb 1 tane de hdd bulunuyor 1.8 tb şeklinde ve ben 128 gb'lik ssd mi yaklaşık 500 gb'lik bir ssd ile değiştirmek istiyorum. Anakartım kaç gb ram e kadar destekliyor bilmiyorum modelini bilmediğim için ama işlemcim 64 gb'ye kadar ram desteği sunduğu söyleniyor bu yüzden ram imi 32 gb ye çıkarmak istiyorum eğer işlemcimi değiştiremiyosam. Eğer işlemcimi değiştirebiliyosam da ne tür bir işlemci olabilir??? yardım ederseniz sevinirim. Eğer kendimi tam açıklayamadıysam tekrar yazmamı neleri istediğinizi söylerseniz sevinirim, teşekkürler.
Merhaba. Cihazın pcie desteği var. Ram yukseltmen pek bişey değiştirmeyecek. Ancak nwme m2 ssd performansa ciddi katkı sağlayacaktır. Şahsi fikrim sadece ssd değişikliği yeterli olacaktır. Dosya ekledim. Lütfen inceleyin. Bakacaginiz bölüm bc000- bc099 serileri. Kolay gelsin.
Merhaba. Cihazın pcie desteği var. Ram yukseltmen pek bişey değiştirmeyecek. Ancak nwme m2 ssd performansa ciddi katkı sağlayacaktır. Şahsi fikrim sadece ssd değişikliği yeterli olacaktır. Dosya ekledim. Lütfen inceleyin. Bakacaginiz bölüm bc000- bc099 serileri. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı