HP Pavilion 15-CX0039NT

• Konuyu başlatan Armo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 6B
Herkese merhaba. 6 aylık Monster notebookum bozulunca yeni bir notebook almam gerekti. Yılbaşında almış olduğum bu dizüstü bilgisayarım hakkında biraz bilgi paylaşacağım. Almış olduğum ürünün linki: Ürün Link
Ben yılbaşı kampanyasında 5130 TL'ye aldım cihazı. Almadan önce HP'nin 480 TL para iadesi verdiği kampanyadan yararlanmak için eski HP cihazımı kayıt ettirdim. Böylece cihaz bana 4650 TL'ye gelmiş oldu. Ürünü kodlama ve arada oyun oynamak için tercih ettim.
Cihaz genel olarak sessiz çalışıyor. Eski Monster cihazım kadar sesli çalışmıyor ama onun kadar serin de değil.
52 Wh'lik bir pil kapasitesine sahip. Okula götürdüğümde daha iyi pil modunda genel olarak pili yeterli geliyor.
Ürünle ilgili şöyle bir inceleme videosu da mevcut:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcinin sıcaklığını test etmek için Cinebench R20'yi çalıştırdım. Sıcaklık değerlerini görebilirsiniz.

sıcaklık.png

HWMonitor kapalı iken yapılmış test:

hwmonitor kapalı cinebench.png

Oyunlardaki sıcaklık değerlerine örnek olması adına CS:GO oyununda denedim. Bana sıcaklık değerleri biraz yüksek gibi geldi. Dizüstünde çok fazla oyun oynamadığım için (masaüstü bilgisayar var) problem etmedim:

CS GO.png

Boşta iken sıcaklıklar. Şarjda iken daha yüksek sıcaklıklara ve hızlara çıkıyor:

pilde.png

şarjda.png

Ekran IPS. Işık sızması sol üst tarafta biraz var. Genel olarak beni rahatsız etmedi:

ekran.jpg

Klavye(tek renk ve tek kademe) ve şarj aleti(150 Watt için küçük ve hafif):

klavye.jpg

şarj aleti.jpg

Sormak istediğiniz bir şey olursa yanıtlamaya çalışırım.

R20 sonuçları düşük gibi geldi. Performans sizi tatmin ediyor mu?
Bilgisayarı kod yazmak için aldığımdan performans fazlasıyla yetiyordu. Mezun olduğum ve onun öncesinde de pandemi sebebiyle eve döndüğüm için oyun ve kod işlerimi de masaüstü bilgisayarımda hallediyorum. Laptopta oyun oynamadığım için daha hafif bir şeye geçme isteği de yok değil.

Deneme amaçlı yaptığım undervolting'de de 1900 civarı bir puan elde etmişim :

Armo lütfen cevapla en kısa zamanda
Kamera nasıl memnun musun
Kaç Hz

Son düzenleme:
Kamerası kötü (0.9 MP), iyi laptop bulmak zor bir şey zaten. Kamera 720p'de 30 fps video çekimi yapabiliyor.
Ekranı soruyorsan 60 Hz.
Keşke daha erken yazsaydın genede teşekkürler aldım laptobu daha önce 120 veya 144hz bir cihaz kullanmadığımız için 60hz olmasında pek sorun yaşamadım fakat kamera dediğin gibi kötü ona üzüldüm nede olsa o kadar para veriyoruz :(

Keşke daha erken yazsaydın genede teşekkürler aldım laptobu daha önce 120 veya 144hz bir cihaz kullanmadığımız için 60hz olmasında pek sorun yaşamadım fakat kamera dediğin gibi kötü ona üzüldüm nede olsa o kadar para veriyoruz :(
10000 liralık da alsan durum öyle hocam. Kaliteli bir webcam alabilirsiniz gerekli ise.

10000 liralık da alsan durum öyle hocam. Kaliteli bir webcam alabilirsiniz gerekli ise.
doğru neyse artık gerek kalmadı bide ben bunun ses ayarlarını nası yapcam ses kaydediyorum veya discorddan sesli sohbet yapıyorum ses boğuk ve kalın çıkıyor alalı haftalar oldu bu sorunu çözemedim

Yeni konular

Geri
Yukarı