HP Pavilion 15-EC2035NT kaç MHz RAM destekliyor?

ezelbayrktr

Hectopat
Merhaba. Bilgisayarımda 2x4 olarak bulunan RAM'lerimi 2x8 yapmaya niyetlendiğimden araştırma içerisine girdim. Görev Yöneticisi'nden baktığımda 3200 MHz yazıyor ancak CPU-Z ile baktığımda slot başına 1600 MHz yazıyor. Benim anlayamadığım nokta ben alacağım RAM'i 3200 MHz olarak mı almalıyım yoksa 1600 MHz mi? Ayrıca anakartımın desteklediği en yüksek MHz değeri nedir? PC modelim HP Pavilion 15-EC2035NT. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yazdığınız model numarasını kontrol ettiğimde ddr4 3200mhz ram olarak görüntüledim. Bilgi dahilimde olan durum 1600mhz işlemcinin Dahili Grafik Temel Frekansı sanırsam. Ancak bilgisayar 3200mhz destekliyor 1600mhz ddr3 ramler için belirlenen frekans hızıdır.

Hocam yazdığınız model numarasını kontrol ettiğimde ddr4 3200mhz ram olarak görüntüledim. Bilgi dahilimde olan durum 1600mhz işlemcinin Dahili Grafik Temel Frekansı sanırsam. Ancak bilgisayar 3200mhz destekliyor 1600mhz ddr3 ramler için belirlenen frekans hızıdır.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim hocam.
Kingston KVR32S22S8/8 8 GB DDR4 3200 MHz CL22 Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri bu RAM cihazımla uyumlu mudur peki?

Son düzenleme:
Neden? Fabrika çıkışlı içerisinde gelen de cl22 bir RAM. Nasıl bir sorun olur acaba?
cl değerlerinindüşüklüğü ramin çalışma mantığını hızlandırır gibi düşünebilirsiniz. Ddr 4'e kadar bu şekilde ilerledi. Ama ddr 5 te bildiğim kadarıyla konu tersine döndü. Daha detaylı inceleme için youtubede videolar bulunmakta birkaçına göz atabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı