HP Pavilion 24D44EA alınır mı?

Bütçe
10000

berkesavass

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar, iyi forumlar. Biraz araştırdım ve bu laptopu güzel buldum. Sizin de düşüncelerinizi almak istedim. Ancak laptoptaki ekran kartı modeli 1660 Ti Max-Q Modeliymiş. Yani %10'luk bir performans açığı oluyor. Ancak elektrikten, sıcaklıktan ve ses probleminden tasarruf ediyor. İşlemcisini çok beğendim. 1TB HDD ve 256 GB SSD Sizce yeterli midir? Bunları cevaplarsanız sevinirim, iyi forumlar.

Bilgisayar Linki: HP Pavilion Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS, AMD Ryzen 7-4800H, 16 GB RAM, 1 TB HDD + 256 GB SSD, GeForce GTX 1660Ti Max-Q, Freedos, 24D44EA: Amazon.com.tr

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, iyi forumlar. Biraz araştırdım ve bu laptopu güzel buldum. Sizin de düşüncelerinizi almak istedim. Ancak laptoptaki ekran kartı modeli 1660 Ti Max-Q Modeliymiş. Yani %10'luk bir performans açığı oluyor. Ancak elektrikten, sıcaklıktan ve ses probleminden tasarruf ediyor. İşlemcisini çok beğendim. 1TB HDD ve 256 GB SSD Sizce yeterli midir? Bunları cevaplarsanız sevinirim, iyi forumlar.

Bilgisayar Linki: HP Pavilion Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS, AMD Ryzen 7-4800H, 16 GB RAM, 1 TB HDD + 256 GB SSD, GeForce GTX 1660Ti Max-Q, Freedos, 24D44EA: Amazon.com.tr
HP çok ısınan bir modeldir. Acer Nitro5 öneririm

Hocam iyi güzel de HP bilgisayarlarda özellikle oyuncu bilgisayarlarında genel bir sıkıntı var. Bu yüzden HP marka bilgisayar almanızı önermem.

Aynı bilgisayarın intel işlemcisi olanı kullanıyorum. 9 aydır kullanıyorum ve bir sıkıntı çekmedim. Isınma sorunu yok denecek kadar az günde 5-6 saat oynadığım oyunlarda max 85 dereceyi görüyorum ekran kartında %70-100 kullanımı arasında. Ekran kartı orijinal 1660ti ile arasında 10 fps gibi bir fark oluyor oyundan oyuna bu durum değişse de ortalama 10-15 fps düşürüyor. Ona rağmen bile ultrada gayet akıcı bir şekilde istediğim oyunu oynuyorum. Başka sorun varsa cevaplayabilirim.

Genel sıkıntıdan kastınız nedir hocam biraz daha açar mısınız?
Hocam zaten internetten de bakarsanız görürsünüz. Bilgisayarlar boştayken bile fazla ısınıyor. Mesela ben bilgisayarımı 1 saatten uzun süre dizimin üstünde tutamıyorum. Akrabalarım arkadaşlarım internetteki kişiler dahil çoğunda normal kullanımda bile ısınma var. Tabii ki her cihaz ısınıyor fakat HP bilgisayarlarda bu oran daha fazla oluyor. O yüzden önermiyorum.
Hangi modelleri ne amaçla kullandınız ?
Hepsinin modeli aklımda değil ancak ben dahil 5 6 arkadaşımda oyuncu bilgisayarlarından var. Gerçekten de olağan dışı ısınıyor. Diğer oyuncu bilgisayarlarına göre daha fazla ısınıyor.

Geri
Yukarı