Hp Pavilion dm4 3000-et Beats Edition boşalan batarya sorunu

Tugay Vural

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Geçtiğimiz günlerde Hp Pavilion dm4 3000-et Beats Edition laptopumda yine aynı sorunla karşılaştım. Laptopu açmak için power düğmesine bastıktan sonra ekrana ışık gelmiyor sadece klavyede ki WiFi ışığı yanıyor ve ona ek olarak fan sesi geliyordu. RAM'leri çıkartıp tekrar taktım ve düzeldi. Dün MSata SSD alarak laptopumu upgrade edeyim dedim ve işletim sistemi kurmaya kalktım. İlkinde yanlışlıkla DVD'yi çıkarttım bir sonraki yüklemede ise yeniden başlamaya niyetlenirken laptop yine aynı açılmama sorunu ile karşılaştım. Şöyle bir durumda söz konusu ondan önce açtığımda ekrana ilk olarak 601 kodlu batarya uyarısı geliyordu. Batarya ile alakalı bir sorun mu yoksa buna adaptörü de dahil edebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Multimetren varsa adaptör voltajını test edebilirsin, adaptörün üzerinde yazan DC çıkış değerini sağlıyorsa büyük bir olasılıkla sorunu yoktur.
Bataryayı çıkarınca sorun yoksa batarya alabilirsin.
RAMlerde sorun var diye şüphelerin varsa memtest86+ tarzı bir program ile RAMleri test edebilirsin.
Açılmama durumlarında batarya ve fişi çekip güç düğmesine 10-15sn basılı tutup tekrar açmayı dene.
İşe yaramaz ise bu sefer 10 dk beklet makinayı ve sonra toplayıp tekrar dene.
Gene olmaz ise 10dk sonunda sadece fişi takıp açmayı dene, bataryayı takma.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı