Hp Pavilion G6-2277ET Mavericks Kurulumu sonrası IOBluetoothHCIController'da takılma

Al-Yas

Hectopat
Yer
Konya
Uzun uğraşlar sonunda Hp Pavilion G6-2277ET cihazıma https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/41030-mac-os-x-mavericks-10-9-1-raw-imaji.html rehberi ile Chameleon Bootloader kullanarak Mac Os X 10.9.1 kurabildim. Yeniden başlattığımda resimdeki yerde bilgisayarım donup kaldı. Transmac ile IOBluetoothHCIController ile alakalı kextleri sildim yeniden kurulum yaptım, tekrar yeniden başlattığımda hata yazısı gitti ama yine aynı yerde takılı kaldı klavyeden yazı falan yazabiliyorum ama Mac Os X başlamıyor nerde hata yapıyorum acaba.

12067_10152228447849756_2095136364_n.jpg

IOBluetootHCIController ile alakalı Kext'leri silmek yerine ufak bir forum ya da Google araması gerçekleştirseydiniz, IOBluetootHCIController'da takılan bir PC'nin aslında ekran kartı uyum sorunu yaşadğını öğrenmiş olurdunuz :)

-x ile boot edip AMD Kext'lerini silin. Zaten cihazınızda HD Graphics 4000 varsa AMD çalışmayacaktır. GraphicsEnabler=Yes de deneyebilirsiniz. Bootloader Clover mı ?

Hatanın Ati 7670M ekran kartından kaynaklandığını forumda öğrenmiştim zaten daha önce transmac ile Ati kext'lerini İntel kext'lerini hatta ne olur ne olmaz diye Nvida kext'lerini bile sildikten sonra kurulum ekranına geçebildim silmeden önce kurulum ekranına dahi geçemiyordum. -v, -x, GraphicEnabler=Yes-No, cpus=1 gibi komutları denememe rağmen sadece kext'leri silip kurulum ekranına ulaşıp kurulum gerçekleştirebildim ondada boot olmadı. Bootloader Clover değil Chameleon Bootloader Clover Bootloader'de kernel panic hatası alıyorum sürekli.

Şu an için optimus özellikli laptoplarda (eğer bios ayarlarında harici ekran kartını etkisizleştirme gibi bir seçenek yer almıyorsa) Mavericks kullanma şansımız yok.
Ya yüklenir açılmaz, ya da -x komutu ile güvenli modda açılır ki bu durumda ekran kartını kullanamazsınız.
Şu an için diyorum Çünki; Mountain Lion'da bu sorun çözülmüştü. ( Gerçi onda da sadece tümleşik ekran kartını kullanabiliyorsunuz, harici ekran kartını değil)
Kolay gelsin.

Malesef bilgisayarda masaüstü bilgisayarların biosları gibi çok seçenek yok neredeyse herşey kısıtlanmış. Ekran kartının çalışıp çalışmaması gibi bir derdim yok 1366x768 çözünürlükte görüntüm olsun internete girebileyim isterse 4 mb olarak çalışsın ekran kartı ama yeterki Mac Os X olsun. Son olarak -x, -v ve forumdaki başka arkadaşlara önerilmiş tüm kodları denedim ama açılmadı.

Peki sürümün mutlaka Mavericks olması önemli mi? Örneğin iAtkosML2 ( 10.8.2 ) kurulumunda özelleştirmelerden Ati'yi etkisizleştir seçeneğini seçerseniz tümleşik ekran kartınız Intel HD'yi de kullanma şansınız olur. Birkaç eklenti dışında Mountain Lion da çok farklı değil.

Sürümün çok bir önemi yok biraz heves biraz inat en çokta Mac Os X deneyimi yaşayıp alışabilmem halinde MacBook Pro yada MacBook Air almak istemem. Olası bir memnuniyetsizlik sonucu MacBook bilgisayarı boşuna almış olmaktansa önce bir deneme yapmak istiyorum. Bu forum sayesinde iAtkos ML2 kurulumunu başarı ile tamamlayıp boot edebildim ancak biraz beceriksizim galiba usb 3.0 ve ses kartından başka hiç bir donanımı tanıtamadım yanlış bilmiyorsam zaten Wi-Fi alıcım uyumlu değilmiş bilgisayarın garantisinden vaz geçip uyumlu bir Wi-Fi alıcısı takmayı bile düşünüyorum ancak uyumlu olduğunu düşündüğüm kablolu internetimi bile tanıtamazken aldığım Wi-Fi alıcısını nasıl tanıtacağım ki. Şuan sürekli olarak deniyorum google ve forum sayesinde her geçen gün biraz daha ileri gidebiliyorum. Belki bir gün başarılı olabilirim. Son olarak Wi-Fi kartım Ralink TR3290 802.11bgn Ethernet kartım ise Realtek RTL8139/810x Fast Ethernet Adapter şeklinde.

Niresh ile Mac Os X iniyor anca yarın sabah olunca deneme şansım olur. İnşallah bu sefer düzgün bir yükleme yapabilirim. İlginize teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı