Hp Pavilion g6 Mac OS X Mavericks USB Kurulum Sorunu

Talha

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim gibi Hackintosh kurulumunda errorle karşılaştım, Bizim forumdaki mavericks imajıyla değil Nerish in Os X Maverick dmg dosyasıyla yüklemeye çalıştım, Neden bizimkini kullanmadın derseniz çünkü internetim acayip derecede kötü ve bizimkini indirmeyi defalarca denedim ama hep problem oldu kimi zaman %90 larda durduğu oldu ve bana kafayaı yedirtti, Mağlum Nerish mac os x dmg nin bir çok yerde torrentini bulabilirsiniz bende onu indirdim.

Nerishin forumuna hiç girmedim bile direk technopatın dual boot mac os x kurulum videosunu indirdim ve harfiyyen yapılanları yaptım sonra sıra geldi usb den kuruluma başlamaya ve gelen 3 ekranı sırasıyla paylaşıyorum sizlerle(1.resimde enter dedikten sonra sırasıyla 2 ve 3 geliyor sonra apple logosu öylece kalıyor)

Yorumlarınızı Bekliyorum, Teşekkürler...

1.

2.

3.

Sistem;

Machine: Hewlett-Packard - Pavilion g6 Notebook PC
Operation System: Microsoft Windows 8.1 Pro (64-bit)
Memory (RAM): 4 GB
Processor: Intel Core i5-2450M CPU @ 2.50Ghz
Motherboard: Hewlett-Packard - 1670
Video Cards: Intel HD Graphics 3000 and AMD RADEON HD 7400M Series
(Not: Hp Laptopum intel ve ati olmak üzere 2 tane ekran kartına sahip intel olanı düşük ati ise yüksek performanslı)
CPU Type: Mobile DualCore Intel Core i5-2450M, 2900 MHz (29 x 100)
3D Accelerator: AMD Radeon HD 6450M/6470M/6490M (Seymour)
Audio Adapter: IDT 92HD81B1X @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B-3]
Audio Adapter: Intel Cougar Point HDMI @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B-3]
Network Card: Realtek PCIe FE Ailesi Denetleyici

Kurmaya çalıştığım işletim sistemi;

Mac OS X Mavericks 10.9.0 for AMD and Intel Niresh's OS X 10.9.0 USB and DvD 4.3/4.7 Bootable

Hackintosh Install OS X On Any Computer Including AMD CPUs

Son düzenleyen: Moderatör:
Niresh AMD işlemciler için kurulum imajıdır. Doğrudan orijinal APP STORE dan indirilme maverics imajını deneyin. Sisteminiz buna uyumlu gözüküyor.

NİRESH İLE KURAMAZSINIZ....

- - - Güncellendi - - -

Sisteminiz İntel tabanlı bendeki laptopa benzer donanımınız var. Ben orijinal imajla gerçek zamanlı kurulum yapabiliyorum.

Bakın ama diyor ki Mac OS X Mavericks 10.9.0 for AMD and Intel , yani İntel'e de uyması lazım. Tamam bundan vazgeçtik diyelim; orijinal appstore dan indirilme maverics imajını usb den çalıştırdığımızda kurulum ekranı gelir mi ki? Yani içinde clover falan filan yok ya o bakımdan.

Niresh her iki işlemci için de uyumludur. İlk ekranda boot edebilmesi için farklı komutlar deneyin; -v -f cpus=1 gibi.
Bu arada harici ekran kartınız çalışmayacaktır. Dolayısıyla kurulumda sorun çıkarabilir. Kolay gelsin.

Niresh her iki işlemci için de uyumludur. İlk ekranda boot edebilmesi için farklı komutlar deneyin; -v -f cpus=1 gibi.Bu arada harici ekran kartınız çalışmayacaktır. Dolayısıyla kurulumda sorun çıkarabilir. Kolay gelsin.

-v -f cpus=1 kodlarını girip denedim ve root beklerken kaldı burdan daha ileri gidemedim:

KrpVRP.jpg

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı