HP Pavilion Gaming 15 için fan hızı nasıl kontrol edilir?

dvdred

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
HP Pavilion Gaming 15 EC2xxxxxxxx 5600h ve GTX 1650 GDDR6.
Dizüstü bilgisayarımla çalışan ve fan hızını kontrol etmeme izin veren herhangi bir yapılandırma bulamıyorum?
Bu dizüstü bilgisayarla çalışan bir yapılandırma olan var mı?
Teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba.
HP Pavilion Gaming 15 EC2xxxxxxxx 5600h ve GTX 1650 GDDR6.
Dizüstü bilgisayarımla çalışan ve fan hızını kontrol etmeme izin veren herhangi bir yapılandırma bulamıyorum?
Bu dizüstü bilgisayarla çalışan bir yapılandırma olan var mı?
Teşekkürler!

Fan Cortrol uygulamasından yapabilirsin.

Evet, ama fan hızını manuel olarak kontrol etmek istiyorum.
Dizüstü sistemlerde üretici firmware'i dışına çıkamazsınız. Bu sebeple fan hızını manuel olarak kontrol edemezsiniz. Örneğin Afterburner da dizüstü sistemlerde çalışmaz, benzer sebeplerden ötürü. Bahsettiğim uygulama ile devir profilleri arasında tercih yapabilirsiniz.

Dizüstü sistemlerde üretici firmware'i dışına çıkamazsınız. Bu sebeple fan hızını manuel olarak kontrol edemezsiniz. Örneğin Afterburner da dizüstü sistemlerde çalışmaz, benzer sebeplerden ötürü. Bahsettiğim uygulama ile devir profilleri arasında tercih yapabilirsiniz.
O uygulamadan yapabiliyorsun.
Bu yazılımı indirebileceğim bir link var mı? HP Sürücüler sayfasındaki sürücüler listesinde bu programın indirme bağlantısını bulamıyorum. Teşekkürler

Bu yazılımı indirebileceğim bir link var mı? HP Sürücüler sayfasındaki sürücüler listesinde bu programın indirme bağlantısını bulamıyorum. Teşekkürler

Notebook fan Control uygulaması farklı bir uygulama. Coolsense ile karıştırmayın.

Notebook fan Control uygulaması farklı bir uygulama. Coolsense ile karıştırmayın.
Biliyorum, notebookfancontroller ile fan hızını coolsense ile manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Ancak dizüstü bilgisayar fan denetleyicisi için çalışan bir yapılandırma olmadığı için HP Coolsense ile deneyebilirim

İlgili bağlantıda bir indirme bağlantısı paylaşılmış, deneyin. Benim sistemimde hazır kurulu geldiği için uygulama olarak paylaşamıyorum.

Geri
Yukarı