HP Pavilion i5 9300H anlamsız ısınıyor

troyn666

Hectopat
Merhaba. HP Pavilion laptopum var, laptopu aktif olarak kullanmıyorum. Bir iki ayda bir ihtiyacım oldukça kullanıyorum. Laptopu aldığım ilk yıl çok aktif oyun oynadım. O zamanlar en ağır oyun GTA 5 sayılırdı ve düzgün ayarlarla 55-60 derece sıcaklıklar ile oynuyordum. Laptop 1 yılı doldurduğu an birden ısınma problemleri başladı, kendim tamir işleriyle uğraştığımdan çalıştığım bilgisayarcıda ustamla birlikte en kaliteli macunda bakımlarını yaptım, GPU ısısı çok normal bir problem yok olması gerektiği gibi yavaş yavaş kademe kademe yükseliyor. Ama CPU da 50'den birden 95'lere çıkıyor. Fanlar birden hızlanınca anca 80'lere düşüp 5 dakikada 95'e tekrardan çıkıyor.

Termal bakımı tam laptopun bir arızası bir problemi yok. 1 yıl önce oyunlarda bile Max 70 derece olan işlemci neden bu kadar ani ısınmaya başladı? Bunun için bir çözüm veya önerisi olan bunu yaşayan var mı? Çevremdeki diğer bilgisayar tamircilerine sorduğumda HP marka laptoplarda hep oluyor bir süre sonra işlemcileri çok ısınıyor normal cevabını aldım fikri olan var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı