HP Pavilion Laptop klavyesine şekerli içecek döküldü

Lee Kaptan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim klavyeye şekerli içecek döküldü bilgisayarda sorun yok ama tuşlar yapış yapış oldu zor basılıyor yavaş çıkıyor falan laptop ısınınca daha da yapış yapış oluyor. Klavye kasaya gömülü herhalde tanıdığa götürdüm çıkartamadı arkası metal temizleyemedim dedi. Ben bu klavyeyi nasıl temizlerim bilen varsa yardım edebilir mi lütfen. Ayrıca tuşların altında LED var ona da zarar vermeden yapmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Tuşlarında bir fotoğrafını ekliyorum.

Laptop: HP Pavilion 17-AB001NT
IMG-20190826-WA0008.jpg

Dosya Ekleri

• IMG-20190826-WA0008.jpg
    IMG-20190826-WA0008.jpg
    108,9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Klavye pahali degil. Tanidiginiz klavyeyi sokup takabildigine gore alin o degistirebilir sanirim.
Hp Pavilion 17-ab001nt, 17-ab003nt Klavye Tuş Takımı Q Tr - n11.com
Bu benim klavyeyle aynı değil sanırım resmide öyle görünüyor☹
Klavyeyi çıkarmak için kasayı da sökmelisiniz galiba, öyle duruyor.
Bana söylediği kadarıyla klavyeyi kasaya press yapmışlar açarsam lastiği sökülür bidaha takılmaz diyor.
Klavye pahali degil. Tanidiginiz klavyeyi sokup takabildigine gore alin o degistirebilir sanirim.
Hp Pavilion 17-ab001nt, 17-ab003nt Klavye Tuş Takımı Q Tr - n11.com
İnternetten bende ufak bi baktım benimkinden 140 150 civarlarında buldum ama o kadarda veremeyebilirim daha ucuz bi çözüm bulamazsam el mahkum vercem artık

Son düzenleme:
Bu benim klavyeyle aynı değil sanırım resmide öyle görünüyor☹

Bana söylediği kadarıyla klavyeyi kasaya press yapmışlar açarsam lastiği sökülür bidaha takılmaz diyor.

İnternetten bende ufak bi baktım benimkinden 140 150 civarlarında buldum ama o kadarda veremeyebilirim daha ucuz bi çözüm bulamazsam el mahkum vercem artık
Dostum tanıdığın sallamış gibi. Klavye çıkar. Birde klavyeye su dökülmesinden ziyade kasaya girmediğine emin ol 150tl biriktirir alırsın.

İnternette küçük bi fırçayı alkole batırıp altına sokarak temizle diyenler var yada ıslak mendili ince birşey yardımıyla sokup temizle diyenler var zarar verirmi acaba klavyeye?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı