Laptop klavyesine gazoz döküldü

Leon S. Kennedy

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar geçenlerde dizüstü bilgisayarımın klavyesinin sol üst kısmına (model Dell Inspiron 7567, belirtmeme gerek var mı bilmiyorum ama) biraz gazoz döküldü anında temizledim ama klavyenin ESC, F1, F2, ", 1 ve 2 tuşları hafif yapışkan gibi, sanırım gazozun şekerinden ötürü böyle yapıyor. Tuşlar yerinden çıkarılıp kolayca yeniden takılabiliyor, ama asıl sorun tuşları nasıl temizleyeceğim? Hafif nemli bir bezle hem soketi hem de tuşu sıkıca silsem iş görür mü? Birkaç kez böyle yaptım, iyileşme de gözlemledim ama yeterince iyileşmedi, bugün tekrar deneyeceğim ama daha etkili taktikler biliyorsanız yapacağım, hatta yapmışken tüm klavyeye yapayım diyorum.

Klavyeyi söküp laptoptan ayırın önce. Daha sonra ilgili tuşları sökün. Yapış yapış olan eğer silme ile geçmiyorsa o yeri yıkayarak temizleyin. Klavye iyice kurumadan asla yerine takmayın. Gerekirse bir iki gün bekletin. Yine olmazsa yeni bir klavye sipariş verin.

Ben genelde klavye tuşlarını çıkartıp direk suya atıyorum(bazen sabun da kullanırım). Takarken de iyice kurutup öyle takıyorum. Soket kısmınıda nemli bezle yapmak daha sağlıklı olur.

İçini açmak istemiyorum çevremde güvenebileceğim birisi de yok ama herhangi bir performans sıkıntısı yaşamadım, o konuda içim rahat. Hala aynı sıcaklık değerlerinde ve stabil çalışıyor cihaz 5 gün olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı