Çözüldü HP Pavilion Laptop performansı çok kötü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhaba HP Pavilion Gaming laptop aldım 1 ay kadar önce. Özellikleri AMD Ryzen 5 3550H, 8 GB RAM, GTX 1650 ekran kartı. Arkadaşımda Lenovo Legion var. i7 işlemci, GTX 1050 ekran kartı ve 16 GB RAM. Aynı oyunda onun kadar performans alamıyorum, hatta performans çok daha düşük kalıyor. Oyun sırasında RAM, GPU ve CPU kullanımı %60'ı geçmiyor. 8 GB RAM daha taksam sorun hallolur mu? Öneriniz neler?

HP Pavillion, 15.6" Dizüstü Oyun Bilgisayarı, Full HD, AMD Ryzen 5 3550H, 2.1 GHz, 512 GB SSD, 8 GB DDR4, Nvidia GeForce GTX 1650 4 GB, 8FF63EA, Wifi, Windows 10 Home, Siyah: Amazon.com.tr

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Burada neden AMD'yi övdüğünü anlayamadım sorun yaşayan sensin ve yaşadığın sorunun kaynağını övüyorsun :D? Bende de HP Pavilion Gaming var, i5 9300H ve GTX 1650 modeli. AMD mobil işlemci olarak Intel'in önüne geçebilmiş değil. Burada masaüstü AMD ile mobil AMD'yi kıyaslamadan da çok saçma. Konunun yeri "Gaming Laptop" hatırlatayım.
Sorun yaşayan ben değilim ve AMD'yi övmüyorum AMD'nin hakkının yendiğini düşünüyorum Intel hep iyi olacak diye bir şey yok ikisininde avantaj ve dezavantajları var.
Ben teşekkür ederim. Bu arada bende yaklaşık 25 yıldır tamirciyim.
Dayım bir hastanede müdür amcam da yeni kimlikleri yapan ekipte çalışıyor yine teşekkürler haddim değil ama size önerim Intel on basar takıntısından vazgeçmeniz ve araştırmanız ben de şuan bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve dayım ve amcam dediğim insanlar bu işlerde master yapan ve hen tarihçesini hem de ayrıntılarını çok iyi bilen insanlar. Tekrar teşekkür ederim iyi günler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı