HP Victus 16 boştayken 75 derece oluyor

leninD

Hectopat
Herkese merhaba,

Bilgisayarı 1 ay önce aldım. Bir süredir aklımda takılıyordu bu ısınma şeyi. Bugün boştayken 75 dereceye kadar çıktığını gördüm. Herhangi bir yük yoktu işlemci üstünde ama onun dışında boşta iken 50 60 civarındaydı ve bu bence yine fazla benim gözümde. Destek ile görüştüğümde ise sorunun kullandığım Windows 11 sürümünden kaynaklandığını söyledi. En son sürümü kullanıyordum 22H2 yüzünden olduğunu söyledi Windows 11 Home kullanmamı söyledi ama emin olamadım çünkü çalışan beye sorunu soyluyorum yine ben kendim cevaplıyorum. Değişim talebi oluşturdum ama eğer bir çözümü var ise halletmeyi de isterim teşekkürler.

Görmemişim kusura bakmayın. CPU performansınız iyiymiş. Neyse kolay yoldan halletmişsiniz :D.

Ya işlemci neden böyle ısınıyor anlam veremiyorum az evvel tekrar oldu delireceğim resmen abi boşta bir yük yok sadece arkada oyun indiriyorum 70 dereceye kadar çıktı bunun bilgisayarla alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum arka kapağı açıp içine bakmadım 1 aylık cihaz olduğu için herhangi bir tıkanma vs olduğunu da düşünmüyorum.

Görmemişim kusura bakmayın. CPU performansınız iyiymiş. Neyse kolay yoldan halletmişsiniz :D.
40 bilemedin 50 derecede çalışması gereken bilgisayar suyu kaynatacak ısıya geliyor resmen yahu.

Ya işlemci neden böyle ısınıyor anlam veremiyorum az evvel tekrar oldu delireceğim resmen abi boşta bir yük yok sadece arkada oyun indiriyorum 70 dereceye kadar çıktı bunun bilgisayarla alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum arka kapağı açıp içine bakmadım 1 aylık cihaz olduğu için herhangi bir tıkanma vs olduğunu da düşünmüyorum.

40 bilemedin 50 derecede çalışması gereken bilgisayar suyu kaynatacak ısıya geliyor resmen yahu.

Bilemiyorum fanlarda veya ısı sensöründe bir arıza var, elinizi koyunca sıcaklığı hissediyor musunuz?

Windows + r yaparak çalıştır sekmesini aç sonra orada "MSConfig" yaz üstteki hizmetler sekmesine gel ve alttaki "Microsoft hizmetlerini gizle" seçeneğini aktif et ve oradaki her şeyi kapalı konuma getir sonra "uygula" butonuna bas ve yeniden başlat. Bilgisayar açılınca Windows arama kısmına "arka plan uygulamaları" yaz ve sana gereken uygulamalar dışında hepsini kapalı konuma getir. Eğer varsa antivirüs pragramlarını Denetim Masası'ndan kaldır.

Hocam bu dediklerimi yaparsdanız işlemciye boşdayken daha az yük biner ve daha serin çalışır denemenizi öneririm.

Hocam bu dediklerimi yaparsanız işlemciye boşdayken daha az yük biner ve daha serin çalışır denemenizi öneririm.

Antivirus uygulamasini kaldirmak bir şey degistirmez, cihazda antivirus olmayinca Defender calisiyor ayni kaynaklari kullaniyor zaten. Arkadas zaten bosta 75 derecede calistigini belirtmis, eger soylediginiz gibi arka planda cokca uygulama calissa bile Victus'lar o kadar da isinacan cihazlar degil. Stres testinde 60 derecede calisan cihaz 3 5 tane arka plan uygulamasiyla 75 derece gorur mu?

Antivirus uygulamasini kaldirmak bir şey degistirmez, cihazda antivirus olmayinca Defender calisiyor ayni kaynaklari kullaniyor zaten. Arkadas zaten bosta 75 derecede calistigini belirtmis, eger soylediginiz gibi arka planda cokca uygulama calissa bile Victus'lar o kadar da isinacan cihazlar degil. Stres testinde 60 derecede calisan cihaz 3 5 tane arka plan uygulamasiyla 75 derece gorur mu?

Hocam ben zaten sorunu kesin çözer demedim sadece daha serin çalışır dedim.

Ayrıca antivirüs programları her saniye tarama yaparken Windows Defender sadece belirli aralıklarla devreye girer ya da yeni bir program kurarken ve antivirüs programları kadar derin ve detaylı çalışmaz.

Geri
Yukarı