HP15BS107NT Donuyor veya Takılıyor

Makaleler
3
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5-8250u CPU
AMD Radeon 520 GPU
Gigabyte 240 SATA SSD
8 GB DDR4 2400 MHZ RAM
Windows 11 22H2 OS
Meslek
Öğrenci
Merhaba. HP15BS107NT model adında bir dizüstü bilgisayarım var. Bu sıralar çileden çıkıyorum çünkü bilgisayarım formattan sonra sürekli donmaya ve kasmaya başladı. Genelde Minecraft oynarken arkada bir işlem yapmaya çalıştığımda (örneğin Başlat'ı açtığımda) bilgisayardan "bop bop bop" diye değişik sesler çıkıyor ve bilgisayar donuyor. Bugün Microsoft Teams'de ders yaparken hoca ekran paylaşmamı söyledi. Paylaştığım anda yine bilgisayar dondu ve bir şeye tıklamaya çalıştığımda "bop bop bop" diye ses çıktı. Yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra düzeldi. İlginç olan ise imleç hareket ediyor. Bu sorunlar genel olarak çok yüksek RAM kullanımında olduğunu fark ettim. "Masaüstü Pencere Yöneticisi" adındaki bir Windows işlemi RAM'imi sömürüyor. HDD'de bir sorun var mı diye CrystalDiskInfo'dan baktım ve sağlık durumu iyi çıktı. Windows'um güncel, ekran kartı sürücülerim de güncel. BIOS'um 2017 tarihli F32 sürümünde. Sorun RAM'de olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında ısınıyor olabilir buna bağlı olarak donmalar yaşanabilir.
Hocam hep kontrol ediyorum, ısınma yok. Bilgisayar 95-96 dereceyken biraz kullandım, kasma, donma yok.
@351633 Hocam neden şaşırmış attınız?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı