HTML5 sayfamı değerlendirir misiniz?

Siz işin temellerini öğrenin bootstrap hazır kütüphane gibi bir şey kopyala yapıştır. Genelde bir işin hızlı bitirilmesi gereken yerlerde kullanılıyor. Ama birçok web tasarımcısı işin kolayına kaçıp baştan sona yazmak yerine hazır kütüphanelere yönleniyor. Sonra PHP döşeyip işi bitiriyor. Bu arada genelde işe yeni başlayan ve orta düzeydeki arkadaşlar şablon hırsızlığı yapıyor. Photoshop üzerinden kendi tasarımlarınızı yapıp daha sonra HTML CSS JavaScript ile birleştirip PHP ile yönetilebilir bir site haline getirebilirsiniz?
Önemli şeyler kattıkça baştan çalışmaya başlıyorum üzerine bir şeyler katarak. w3schools.com üzerinde bir ton hazır kod var. Demin dijital bir saatin hazır kodunu görmüştüm.

Benden daha kıdemli arkadaşlar daha iyi ve fazla bilgi size vereceklerdir.

Önemli şeyler kattıkça baştan çalışmaya başlıyorum üzerine bir şeyler katarak. w3schools.com üzerinde bir ton hazır kod var. Demin dijital bir saatin hazır kodunu görmüştüm.

Ayrıca responsive tasarımlara önem verin malum devir artık teknoloji devri ve her türlü mobil tablet bilgisayar gibi cihazlar kullanılıyor. Responsive tasarım bu cihazların ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması için geliştirilmiştir.

CSS şarttır. Grid sistem kullanılmalıdır. Web tasarımcılarının aslında bootstrap kullanmasının asıl sebebi bu responsive sistemini oluşturmak için kaybedilen zamandır.
CSS'i bitirmek üzereyim, kurs üzerinde responsive kısmına geçeceğim yakında. Sayfa küçüldüğünde "@media" fonksiyonları burada kullanılıyor sanırım. "overflow:auto" ile iş çözülmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı