HTPC PC için anakart ve RAM tavsiyesi

Jcrew

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba
Dark 300W SFX mini Tower kasa aldım, yeni bir sistem kurmak için.
Amacım mini PC oluşturup bunu 4K TV'ye bağlayarak multimedya ve internet sörf için kullanmak. Oyun hiç oynamam.
İşlemci olarak Ryzen 3 2200G düşünüyorum lakin anakart için karar veremedim. Ekran kartı kullanmadan kasaya uygun 4K görüntü almak istiyorum, bu yüzden sizlerden anakart ve RAM tavsiyesi bekliyorum. Bütçe en fazla 1200 TL.
://www.hepsiburada.com/dark-300w-sfx-type-c-usb3-0-siyah-mini-tower-kasa-dkchtrendx300-pm-HB000017ANTP

Son düzenleyen: Moderatör:
O kasa için mini-ITX form anakart bulmalısınız ve Ryzen işlemciler için en uygun bu var.
Yani imkanınız varsa Micro ATX anakart desteği olan küçük bir kasa seçin onlar için daha uygun anakart bulmak mümkün. Bütçenizi söylerseniz önerelim onu da. Tabi iade etme şansınız varsa.

Son düzenleme:
Mini PC için en ideali Thin Mini ITX anakartlar. TR'de benim gördüğüm sadece Asus satıyor, o da Intel tabanlı, görece yakın zamana ait olanlardan biri benim kullandığım H310T diğeri sonradan çıkan H410T.

Asrock A320TM, AMD tabanlı, H310T zamanından ama TR'de yoktu, 2200G destekliyor. Yakın zamanda çıkan AMD tabanlı Asrock X300TM-ITX de var ama baktığımda o da TR'de yok.

Bu kartlar laptop adaptörüyle çalıştığından bunun içine sığabiliyor: SilverStone PT13 Einleitung

Geri
Yukarı