Huawei Mate 10 Pro vs. iPhone 7

Yanlış Bilgilendirme
CPU olarak Iphone 7 daha güçlüdür. GPU olarak Mate 10 PRO daha üstün ama aradaki çözünürlük farkından dolayı Iphone 7 daha performanslıdır. Kamera, ekran ve batarya olarak Mate 10 PRO daha iyi.

Mate 10 Pro iPhone 7'yi performansta da sulu götürür susuz getirir. iPhone X'den daha performanslı bir telefon bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mate 10 Pro diyorum ben iPhone 7 kullanıyorum. kardeşin Mate 10 Pro tüm özellikleri kıyaslama yaparsak, Mate 10 Pro hepsinde önde. CPU tarafı 7 önde görünüyor ama günlük kullanımda bakıyorum Mate 10 Pro çok hızlı daha hızlı çalışıyor uygulama açma filan. Öate 10 Pro acayip hızlı S8 de var babamda ama Mate 10 Pro daha iyi tek ekrandaki simgelerin daha canlı görünmesi. S8'de daha iyi ama geri kalan tüm özellikte Mate 10 Pro daha iyi.

OLED bal gibi de çok iyi bir ekran. Hiçbir şekilde de Mate 10, Mate 10 PRO modelinden daha iyi değil.
Neyse gülüp geçiyorum. Ayrıca yanlış bilgilendirme cezası nedir yaw? Üyeliğmin silinmesini talep edecek bir merci var mı buralarda?

Gülüp geç zaten bilgin yoksa sallamanın manası yok. Mate 10 modelini Mate 10 PRO modelinden daha iyi demek akıl tutulmasıdır. OLED panellerin ne kadar iyi bir durumda olduklarını da bilmek, elbette dezavantajlı noktaları da var.

Akıl oyunları yapmaya kalkarsak aklını tuttururlar diye açıklama yapmam gerekiyor sanırım. Alışmıssınız her şeyi tehtit almaya... sonrasındaki cümlede sallama yapmadığımı demem ile anlaman lazımdı. Pixel dizliminin alt pixel renklerine ve yardımcı beyaz ışığı sebepli keskinlik kaybına kadar oturur burada seninle sabaha kadar OLED'in 1080P 6'' de ne kadar dandirik olduğunu konusurum. (OLED ''6 inc de 2K şart). Ha bunu alıp ''OLED kötü'' demişim gibi düşünürsen akıl tutulması asıl budur.
Yukarıdaki sorumun cevabını da Recep B. zaten ayrıca geçmiş zamanlarda da vermiş.

Amoled ekranın dezavantajlı noktaları var yalnız piyasada Amoled ekrana yönelik bir kayış var. Amoled ekranlar senin dediğin gibi kötü değil bu kadar basit. Mate 10 modeline hangi mantıkla Mate 10 PRO modelinden daha iyi telefon dedin açıkla bakalim.

Amoled?
OLED den konuşmuyormuyuz? AMOLED' den doğmuş olsa bile oled, ( organik )

Bakın olayı çarpıtıyorsunuz. OLED' e düşmanlığım filan yok. Aksine mükemmel bir tazeleme oranına sahip. Oyuncular için müthiş. Sorun burada değil. Huawei 2k koyduda bizmi beğenmedik ?

Problem MATE 10P' da. Koskoca 6'' ekran ürettireceksin. Sonrada FHD+ yapacaksın. EE PPI nereye gitti ? 402 PPI ile MATE 10P ekranı görsel açıdan keskinliği düşük. Yazı fotnları flu. Alt pixelde yardımcı beyaz ışığı malesef siyah çizgi / font vs ne varsa dibinden patlıyor. Sorun burada Pro modelinde kullanılan ekranda. Bir telefonda Yüzde 80 neyi görüyoruz? Ekranı. Zaten bu rakamlara satılan telefonu almaya gözü götü yiyen birisi elbet de donanımından şüphe etmez. Bilinçsiz ise zaten sorun etmez. Fakat, aldığım Pro modelinde 1500 liralık Xiaomi ekranlarından kötü bir keskinlik değerine sahip ise bu canımı sıkardı. Malesef bunu ilk incelememde elime alır almaz farkettim. İnat edip yinede almak gibi bir hata yaptım. ( mMate 10 Türkiye'de yoktu ) Şu an Mate10 kullanmaktayım. 499 PPI değeri LCD olsa bile gayet keskin yeterlilikte. Arttırılabilir hafıza şahsen olmazsa olmazım ve parmak izi önde. Geri kalan kişisel tercihler. Ayrıca HUAWEI 'ni satış politikası malesef değişti. Pro modelleri Mate ekinden sonra gelmesi ve Pro olması algısının pro olduğu anlamına gelmiyor. Mate 9 / pro da kullandım. Maalesef pro her zaman daha alt özelliklere sahip olması ile orantılıdır. Ne hikmetse distribütör garantili Mate10 getirmediler.

Anlattıklarım kendi görüşüm haricinde bilir kişilerinde fikri. Parası olan alır kullanır sorunda etmez. Ekran tabiki muazzam video ve fotolarda. Ben işin inciği cinciğindeyim.

Keskinlik konusunda haklısın. Ben genel olarak bir kinin var sandım onun için haklısın. OLED ve Amoled konusuna gelirsek birbirine oldukça benzerler. Amoled tabirindeki A ve M harfleri Aktif Matristen gelir. Huawei iyi OLED kullanmamış, Samsung Amoled noktasında çok iyi iş çıkarıyor.

Mate 10 ve PRO modelleri arasındaki farka gelirsek, PRO modelinin RAM, dahili hafiza, AOD, garanti avantajları var. Fiyat performans noktasında her zaman dediğim gibi Mate 10 daha mantıklı.

Bu açıdan Mate 10, PRO modelinden daha iyidir diyemeyiz.

PRO takısı her zaman daha düşük özelliklere sahip olması ile orantılıdır diye bir şey söz konusu değil. Kişisel tercihleriniz doğru söylediğiniz anlamına gelmiyor. 128 GB hafizasaya sahip PRO modeli bir zahmet hafiza kartı desteği de olmasin, parmak izi konumlandirmasi açısından telefonun ön bolümü elbette daha iyi, yeni trende ayak uydurmak için PRO modelinde bunu kaldırdılar.

Sana uyan telefon Mate 10, sana uyması PRO modelinden daha iyi yapmıyor.

Ceza yemen doğru yanlış bilgilendirme yaptin sonuç olarak kendi kişisel görüşlerine dayanarak Mate 10, PRO modelinden çok daha iyidir dersen burada apaçık yanlış var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı