Çözüldü Huawei Mate 20 Lite ekran yanığı oluştu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe Musaoğlu

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Dün gece uyumadan bir video izliyordum 25 dakikalık. Sonrasında yorumlar kısmı açık mis o şekilde yani. Parlaklık Full seviyedeydi. Sonra bir baktım yorumlar kısmı ekrana işlemiş. Bir hata falan olduğunu zannettim yeniden başlattım bir baktım boot ederken de yorumların ekranda izi kalmış. Sonra duş aldım biraz daha azalmış. Sabah uyandigim da da tamamen bitmişti. Sizce bu sorun bir daha olur mu? Telefonu kullanmaya korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Buna ghost screen deniyor. Bende de Mate 20 Lite vardı telefonu, çok yüksek parlaklıkta kullanınca oluyor usun süre aynı ekranda kalınca arkada izi duruyor. Telefonu dinlendirince geçiyor. Bunun bir çözümü yok tamirciye götürmelisin ama beni o kadar rahatsız etmemişti çünkü telefonu 5 dk dinlendirince geçiyor.
Garantisi varsa ve senden dolayı oluşan bir hata değilse Huawei ile iletişime geçip ücretsiz bir şekilde kargoyla servise gönderebilirsin. Kesin olmamakla birlikte büyük ihtimal garanti kapsamında olur. ❤️

Yani hocam Genpa KVK birine yollacayağım P30 Lite artik cok eskidi degilmi hocam @Aurora1

Yani hocam Genpa KVK birine yollacayağım P30 Lite artik cok eskidi degilmi hocam @Aurora1
Telefonun garanti belgesinde ne yazıyorsa oraya göndermeni tavsiye ederim, garanti kapsamında yapılması için. 🤔

Eskime konusundaysa EMUI 12 almış olması lazım. Eğer günlük kullanım için kullanıyorsan ve sana yeterli geliyorsa kullanmaya devam edebilirsin bence bir süre daha ancak bütçen varsa daha çok zam gelmeden yeni bir telefon alman mantıklı olabilir. ❤️

Telefonun garanti belgesinde ne yazıyorsa oraya göndermeni tavsiye ederim, garanti kapsamında yapılması için. 🤔

Eskime konusundaysa EMUI 12 almış olması lazım. Eğer günlük kullanım için kullanıyorsan ve sana yeterli geliyorsa kullanmaya devam edebilirsin bence bir süre daha ancak bütçen varsa daha çok zam gelmeden yeni bir telefon alman mantıklı olabilir. ❤️

Onerin nedir peki hocam @Aurora1

Geri
Yukarı