Huawei Matebook 14 boşta ısınıyor

@Airi soğutması Ultrabook olduğu için yarım oluyor, Gaming Laptop kadar büyük ve kalın soğutma bloğu koyulamiyor ve üstüne H serisi işlemciler daha da fazla ısınıyor.
Size de hak veriyorum da gaming dizüstü bilgisayarların büyük kalın soğutma bloğu olma sebebi en kötü işlemcinin 50w'a kadar çıkabilmesi onun yanında 1050ti gibi bir giriş seviyesi ekran kartının da 50w olmasından kaynaklı. Toplamda 100w değeri var öyle bir şeyi soğutmak için kalın ve büyük bir şey kullanmak gerekiyor ama bu laptoplar da ekran kartı olmadığından sadece işlemciyi soğutsalar tamam.

Isınma sorunu bende yok. Huawei matebook D16 kullanıyorum, 16GB ram versiyonu. Oyun oynarken bile ısınma sorunu yaşamıyorum. Şuan iş yerinde masanın üstünde alt kısmı kapalı olmasına rağmen sadece ılık. Yazılım ve video eşliğinde + net / wp yanında da cabası. Belki küçük boyutlu kasalarda vardır ama ben D16'dan aşırı memnunum. İş / okul / yazılım / günlük kullanım ve işlemci tabanlı oyunlar için fazlasıyla yeterli.

Arkadaşlar selam, bilgisayar paylaşımlı ekran kartına sahip bir bilgisayar. Ben bilgisayar ile oyun oynamam, zaten bu bilgisayarı alan çoğu kişi de oyun oynamak için almamıştır yüksek ihtimal her neyse konumuza gelecek olursak oyun oynamadığım için ekran kartı uygulamasına bakma gereği duymamıştım fakat internette biraz araştırma yaptım ve biraz da kendi mantığımı kullanarak ekran kartı uygulamasını amd sitesi üzerinden update etmek istedim. İnternetten inen versiyon bilgisayarın içinde stock olarak gelen yazılıma göre isim olarak "amd software: adrenaline edition" olarak ayrılıyor. Bu driveri kurduktan sonra bilgisayarımda ısınma sorunu kalmadı. Çoğu zaman fanlar çalışmadan kullanıyorum. Umarım internet üzerinde araştırma yapan ya da bu soruna sahip diğer arkadaşlara da yardımcı olmuştur. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı