Huawei Matebook D15 kullanıcı yorumu

Merhaba,
2 Aylık Huawei Matebook D15 kullanıcısıyım görüşlerimi aktarmak istiyorum;

Avantajları;
1) Intel'e göre biraz daha stabil çalışıyor, CPU kullanımı asla %70 görmedi.
2) E-spor oyunlarını rahatlıkla oynatabiliyor (ETS 2, CS:GO, LoL, DotA)
3) Fan sesi yok.
4) Batarya konusunda Google vs Netflix gibi yerlerde video izleyecekseniz 4-5 saat rahatlıkla çıkartıyor ama asla 6 saati göremedim, oyunlarda ise Max 2 saat oynatabildim.
5) Klavyesi rahat çok boşluk yok (şuna da değinmek istiyorum, bilgisayarın yedek parçaları çok pahalı klavye değişimi 300TL şarj aleti 500TL)
6) Bu fiyata metal kasa olması Premium hissiyat veriyor
7) Ekranın IPS 1920X1080 olması, zaten 2020 döneminde en kötü bilgisayarı alsanız dahi 1920X1080 geliyor (<--- 4000TL üstü dizüstüler için geçerli)
8) Touchpad çok başarılı en ufak bir dokunmada bile okuyabiliyor.
9) Parmak izi çok iyi ve stabil bir şekilde görevini gayet iyi yapabiliyor ellerim terlese bile okuyabiliyor.
10) kamera gayet güzel ve çok iyi düşünülmüş güvenlik açısından gayet başarılı 720P fotoğraf ve video çekebiliyor.
11) hava giriş ve çıkışları başarılı olsa bile AMD işlemci olduğu için çok ısınıyor.

Dezavantajları;
1) Isınma sorunu bilgisayar boşta çalışırken her ne kadar sorun olmasa da, oyunlara geçince örneğin 2 saatlik bir CS:GO oynadığınız zaman CPU sıcaklığı 70 derece görebiliyor (AMD sorunsalı).
2) Az port olması (ben şahsen kablolu internet bağlantısı seven biriyim ve bu bilgisayarda kablolu internet kullanamıyorum, kutu içerisinden Matebook D13 model kutusunda gelen port çoğaltıcı gelmiyor 2xusb 2.0 1xusb 3.0 1xtype-C 1xhdmi 1xjak girişi sunuyor).
3) Klavyenin herhangi bir ışığa sahip olmaması.
4) Klavye üstündeki kamera pozisyonu, herhangi bir toplantı veya canlı derslere katıldığınız zaman kamera açmak zorunda iseniz bu bilgisayar ile kamera açmak utanç veriyor çünkü kamera sizi gıdığınızın altından çekiyor.
5) Intel versiyonunun TR'de satılmıyor olması. (Bilgisayarın suçu olmasa da dezavantajlar kısmında bahsetmek istedim.)

Not: Satın aldığım zaman bilgisayarın fiyatı 5.300TL'ydi şu an güncel kur (7.90$) ile fiyatı 6000TL (6.300TL indirimsiz) ben burada kendi aldığım fiyattı göz önünde bulundurarak yorum yaptım.

Yanlışlarım varsa bilgisayar hakkında yanlışlarım varsa düzeltirseniz çok memnun olurum hepinize iyi forumlar. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
70 dereceye ısınıyor demeniz ilginç. Oyun bilgisayarları bile 85+ civarı çalışıyor. Çoğu ultrabook rahatlıkla 90 üstünü görüyor.

AMD sorunsalı deyip durmuşsunuz. Intel de 40-50 derecede çalışmıyor. 70 derece laptop için çok iyi bir değer yükte. Daha üst seviye laptoplar bile 90 derecelerde çalışıyor ve Intel işlemcili. Kısacası sıcaklık AMD ve Intel olmasına bağlı değil, koşullar soğutma vs. bağlıdır.

70 dereceye ısınıyor demeniz ilginç. Oyun bilgisayarları bile 85+ civarı çalışıyor. Çoğu ultrabook rahatlıkla 90 üstünü görüyor.
Yok hocam 70 geçmedi
AMD sorunsalı deyip durmuşsunuz. Intel de 40-50 derecede çalışmıyor. 70 derece laptop için çok iyi bir değer yükte. Daha üst seviye laptoplar bile 90 derecelerde çalışıyor ve Intel işlemcili. Kısacası sıcaklık AMD ve Intel olmasına bağlı değil, koşullar soğutma vs. bağlıdır.
Tamamdır hocam bilgi için teşekkür ederim
Nasıl vermez? Bal gibi verir. Sizin modeminiz dandik diye yanlış bilgi vermeyin burada.
Dandik? TP-Link archer vr400 1200mbps tekrar düşünün isterseniz hocam

Son düzenleme:

Geri
Yukarı