Huawei Matebook D16 AOC GM500 mouse çalışmıyor

berat bilen

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Birkac ay önce iş mousemdan sıkılıp ucuz bir mouse almaya karar verdim ve indirimdeydi AOC GM 500 fakat her cihazda çalışmasına rağmen laptopta çalıştıramadım. Sıfırlayıp denedim, AMD driverlarıni indirip denedim çalışmadı. Girişler bozuk değil, okuldan denemek için çaldığım bir mouse ile denedim çalıştı. Asıl sorun bu mouse değil ileride başka şeyler alacağım fakat bu olay beni çalışmaz diye korkutuyor ve ne problemi olduğunu çözemedim mesela 7.1 USB girişli kulaklıklar veya USB girişli mikrofonlar. Bana bir fikir verebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkac ay önce iş mousemdan sıkılıp ucuz bir mouse almaya karar verdim ve indirimdeydi AOC GM 500 fakat her cihazda çalışmasına rağmen laptopta çalıştıramadım. Sıfırlayıp denedim, AMD driverlarıni indirip denedim çalışmadı. Girişler bozuk değil, okuldan denemek için çaldığım bir mouse ile denedim çalıştı. Asıl sorun bu mouse değil ileride başka şeyler alacağım fakat bu olay beni çalışmaz diye korkutuyor ve ne problemi olduğunu çözemedim mesela 7.1 USB girişli kulaklıklar veya USB girişli mikrofonlar. Bana bir fikir verebilir misiniz?
Hocam tüm girişlerde denedin mi mouse'u?

Eğer denediysen ve yanıt alamadıysan;

BIOS üzerinden Usb Mouse Support kısmını bulup Enabled yapmayı dene.

Hocam tüm girişlerde denedin mi mouse'u?

Eğer denediysen ve yanıt alamadıysan;

BIOS üzerinden Usb Mouse Support kısmını bulup Enabled yapmayı dene.
biosta boyle bir ayar bulamadim malesef

zaten sanirim bu ayar butun mouse veya klavyelerin calismasini engelliyor fakat baska bir mouse calistirabilmistim

bu sekilde gozukuyor aygit yoneticisinde

Dosya Ekleri

• 1680230169874296000387082972601.jpg
    1680230169874296000387082972601.jpg
    375,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

zaten sanirim bu ayar butun mouse veya klavyelerin calismasini engelliyor fakat baska bir mouse calistirabilmistim

bu sekilde gozukuyor aygit yoneticisinde
Bilinmeyen Aygıt'ınıza sağ tıklayın ve ”Sürücü Yazılımını Güncelleştir” sekmesine tıklayın, daha sonra ”Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak tara” seçeneğini seçin.

Kaynak: Technopat

Geri
Yukarı