Huawei Matebook D16 tasarım için uygun mu?

Requu

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Tasarım öğrenmek istiyorum. Şimdilik Photoshop, Illustrator vs için Huawei Matebook D16 uygun mudur acaba? Daha sonrasında video edit ve 3 boyutlu modelleme ye girer miyim bilmiyorum onunla ilgili de yorum yaparsanız sevinirim.
16 GB RAM, Ryzen 5-4600H veya i7-12700h işlemci seçenekleri var. Ekran kartları dahili sanırım o kısmı pek anlayamıyorum birinde AMD Radeon Graphics diğerinde de Intel UHD Graphics diye geçiyor sanırım.
Şunu da belirtmek isterim, oyun asla oynamayacağım sadece Adobe programları ve günlük kullanım dizi, film vs.
ilk konu açışım bir hatam olduysa affola, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Performans tabi ki daha önemli ama Huawei matebooklar aşırı tatlı bir tasarıma sahip ve çok hafifler. Aklımı çelip duruyor kerata :)
i7 12700H modeli gayet iyi, ek olarak Huawei cihazlarina sahipseniz guzel bir ekosistem olabilir. Sahsen ben su an alacak olsam ASUS ROG veya ASUS TUF dusunurdum.

Matebook'un ekrani da kaliteli simdi aslinda. Simdi sadece Adobe programlariysa ve render almayacaksaniz ekran karti pek muhim degil gibi. Render alacaksaniz onemli.

ROG Flow X13'de guzel cihazdir. Ben su an ASUS TUF ve Flow arasinda kalirdim, ama kompakt tasarimi nedeniyle Flow alirdim.

Duzeltme: Tekrar dusundum, valla Flow alirdim. :D

TUF'larin genel olarak sorunlu olmasi ve fazla ısınması
Bilemiyorum, belki bu modellerde cozmus olabilirler. Technopat'in incelemesi mevcut. Daha kullanimi yayginlasmadi TR'de. Birkac aya sorunlu olup olmadigi iyice ortaya cikacaktir.

i7 12700H modeli gayet iyi, ek olarak Huawei cihazlarina sahipseniz guzel bir ekosistem olabilir. Sahsen ben su an alacak olsam ASUS ROG veya ASUS TUF dusunurdum.

Matebook'un ekrani da kaliteli simdi aslinda. Simdi sadece Adobe programlariysa ve render almayacaksaniz ekran karti pek muhim degil gibi. Render alacaksaniz onemli.

ROG Flow X13'de guzel cihazdir. Ben su an ASUS TUF ve Flow arasinda kalirdim, ama kompakt tasarimi nedeniyle Flow alirdim.

Bilemiyorum, belki bu modellerde cozmus olabilirler. Technopat'in incelemesi mevcut. Daha kullanimi yayginlasmadi TR'de. Birkac aya sorunlu olup olmadigi iyice ortaya cikacaktir.
Render alacak duruma gelsem bile geçecek süre benim için dert değil. Yok 10 dkda render alıyormuş yok 30dkda falan farketmez. İlk amaç photoshop illustrator aksın yeter.

Onyarginin kırılması lazim ama Donanım Arşivi'nin videosu onyargiyi arttırdı iyice izlediyseniz fark etmissinizdir.

Render alacak duruma gelsem bile geçecek süre benim için dert değil. Yok 10 dkda render alıyormuş yok 30dkda falan farketmez. İlk amaç photoshop illustrator aksın yeter.
Kullanım akıcılığı istiyorsanız dediğim gibi NVIDIA GPU ile işler değişiyor, hem RT hem CUDA hızlandırmasından gerçek zamanlı olarak faydalanabiliyorsunuz. Tasarım için bu bütçede APU bilgisayar tercih etmek delilik olur.

Kullanım akıcılığı istiyorsanız dediğim gibi NVIDIA GPU ile işler değişiyor, hem RT hem CUDA hızlandırmasından gerçek zamanlı olarak faydalanabiliyorsunuz. Tasarım için bu bütçede APU bilgisayar tercih etmek delilik olur.
Kusura bakmayın şimdi gördüm cevabınızı. Kullandığınız kısaltmaları tam anlayamıyorum fakat harici ekran kartından bahsediyorsunuz sanırım. Ben de onun daha mantıklı olduğunu biliyorum zaten ama d16 o kadar zarif ve hafif ki aklımı çelip duruyor. İyice düşünmek gerek.

@283156 @Artoria Pendragon @B 52 Stratofortress
Oyun oynamayacağım için bütçeyi biraz azaltayım desem, photoshop illustrator after effects için bu model üzer mi?

Son düzenleme:
Kusura bakmayın şimdi gördüm cevabınızı. Kullandığınız kısaltmaları tam anlayamıyorum fakat harici ekran kartından bahsediyorsunuz sanırım. Ben de onun daha mantıklı olduğunu biliyorum zaten ama d16 o kadar zarif ve hafif ki aklımı çelip duruyor. İyice düşünmek gerek.
İsterseniz Matebook 16 modeline bakın, D16'dan daha iyidir. Ki ROG Flow X13'de en az bu iki model kadar hafif ve zarif.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı