Huawei Nova 5T vs Huawei P40 Lite

Ben de almadan önce bun sorundan dolayı forumda fikir almıştım. Thermal throotling olsa bile güçlü işlemci yine de iyi değerler veriyor günlük kullanımda bir sorun olmaz diyerek aldım şu ana kadar pişman etmedi. Ayrıca telefonu almaya düşünen varsa çok fazla kılıf seçeneği de bulunmuyor amiral gemileri gibi. Test yaptıkları ortam sıcaklığı fark ettirmiş olabilir.

Oyun için CPU'dan çok GPU önemli. Bu programı telefon sıcakken test ettiğinde doğru sonuç vermiyor, o yüzden sana telefonu dinlendir, öyle test yap dememin nedeni buydu.
Hocam o zaman bu teste göre telefonu değerlendirip, almak mantıksız oluyor. Bu teste bağlı kalıp, bu telefonu almayım demek veya alayım demek, sadece bu teste göre hareket etmek saçma bence.

Hocam o zaman bu teste göre telefonu değerlendirip, almak mantıksız oluyor. Bu teste bağlı kalıp, bu telefonu almayım demek veya alayım demek, sadece bu teste göre hareket etmek saçma bence.
Hocam öyle bence sebebi testlerin tutarsız olması ya da huawei kirin işlemciyi diğerlerine göre farklı optimize ediyor güç kullanımı vs.

Bende Nova 5T almayı planlıyorum. Amazon.tr üzerinden alırım galiba alırsam. Aklıma takılan tek sorun ips ekran.
Benimde aklıma takılan o hocam, teknoloji mağazaları açık olsaydı, Corona olmasaydı, telefonu inceleyip, karar verip, alırdim ama telefonu elime alıp inceleyemediğimden karar veremiyorum.

Ben de almadan önce bun sorundan dolayı forumda fikir almıştım. Thermal throotling olsa bile güçlü işlemci yine de iyi değerler veriyor günlük kullanımda bir sorun olmaz diyerek aldım şu ana kadar pişman etmedi. Ayrıca telefonu almaya düşünen varsa çok fazla kılıf seçeneği de bulunmuyor amiral gemileri gibi. Test yaptıkları ortam sıcaklığı fark ettirmiş olabilir.
Daha önce ne kullanmıştınız? Arayüz nasıl kullanışlı mı? Herhangi saçma bir olayla karşı karşıya kaldınız mı?

Daha önce S6 Edge vardı. Ekranda ufak kırıklar haricinde ciddi şarj problemi vardı. Şarj sorunu olmasa S6 Edge'de hız olarak gayet iyiydi değiştirmezdim. Nova 5T de gözüme çarpan bir sorun yok şimdilik. Yeni kutulardan typc AUX dönüştürücü çıkmıyor ve kılıf bulmakda zorlanabilirsiniz. Kılıfsız haliyle bayağı kaygan bir yapıda. Arayüz konusunda gayet kullanışlı. Samsung'dan geçişte bir sıkıntı çekmedim.Cihazı alın diyemem ne kadar uzun ömürlü dayanıklı olur bilmiyorum. S6 Edge çok sağlamdı gemide 4-5 defa yüksekden demir malzemeye düşürmüşümdür. Yaklaşık 4 sene kullandım. Nova 5T kulaklığı sanki Apple çakması dışarı çok ses veriyor basslar yeterli değil ve silikonlu olmamasından benim hoşuma gitmedi. Ben kullanmıyorum.Emui güncellemesi ayarlarda gözükmeyip Hicare yazılımını indirip ordan güncellemek garip gelmişti ama basit bir işlem.

Daha önce S6 Edge vardı. Ekranda ufak kırıklar haricinde ciddi şarj problemi vardı. Şarj sorunu olmasa S6 Edge'de hız olarak gayet iyiydi değiştirmezdim. Nova 5T de gözüme çarpan bir sorun yok şimdilik. Yeni kutulardan typc AUX dönüştürücü çıkmıyor ve kılıf bulmakda zorlanabilirsiniz. Kılıfsız haliyle bayağı kaygan bir yapıda. Arayüz konusunda gayet kullanışlı. Samsung'dan geçişte bir sıkıntı çekmedim.Cihazı alın diyemem ne kadar uzun ömürlü dayanıklı olur bilmiyorum. S6 Edge çok sağlamdı gemide 4-5 defa yüksekden demir malzemeye düşürmüşümdür. Yaklaşık 4 sene kullandım. Nova 5T kulaklığı sanki Apple çakması dışarı çok ses veriyor basslar yeterli değil ve silikonlu olmamasından benim hoşuma gitmedi. Ben kullanmıyorum.Emui güncellemesi ayarlarda gözükmeyip Hicare yazılımını indirip ordan güncellemek garip gelmişti ama basit bir işlem.
Hocam kılıf seçeneğinin az olması kötü oldu, abim Xiaomi Mi 9T aldı, telefoncularda olsun, internette olsun, zibil gibi kılıf var, bu telefona niye kılıf çeşidi az, anlamış değilim.

Dönüştürücü çıkmaması üzücü olmuş. Bildiğim kadarıyla Honor 20 ile nova 5T'nin tasarımları aynı, ikisinede aynı kılıfı kullanmak mümkün galiba.

Arkadaşlar bu arada Nova 5T'nin fiyatlar hafiften yükselişe geçiyor gibi. Birde mor olan 4.400 lira iken mavi 3.500 gib bir saçmalık var iki-üç yerde. Daha dün mor 3.500 idi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı