Huawei Nova 5T vs Huawei P40 Lite

Realme , Red mi kötü markalar diyemem kullanmadım.P40 lite için kişisel bir tercih olarak google servisleri olmayan bir telefonu almak istemezdim.Arka kamera tasarımı olarak benim daha çok hoşuma gitmişti.Ekranları büyük olması da benim için iyi değildi tamamen kişisel tercihler bunlar yoksa batarya olarak daha iyi duran bi Realme 6 pro var.İşlemci konusunda Nova 5t iyi olsa da yeni çıkan orta sekment telefonların çoğu aslında bütün işimizi görecek güçte olduğunu düşünüyorum.

Realme , Red mi kötü markalar diyemem kullanmadım.P40 lite için kişisel bir tercih olarak google servisleri olmayan bir telefonu almak istemezdim.Arka kamera tasarımı olarak benim daha çok hoşuma gitmişti.Ekranları büyük olması da benim için iyi değildi tamamen kişisel tercihler bunlar yoksa batarya olarak daha iyi duran bi Realme 6 pro var.İşlemci konusunda Nova 5t iyi olsa da yeni çıkan orta sekment telefonların çoğu aslında bütün işimizi görecek güçte olduğunu düşünüyorum.
Hocam aslında pek oyun oynama ben, Pugb ne pek bakmam, daha çok telefonu sosyal medya, instagram ve kitap okumak için kullanırım ama karar veremedim hocam, alacağım telefonu. IPS panele sahip bil telefon alsam, nasıl olur, çok mu fark var, tam emin olamadım bu konuda. Hocam Realme 6 Pro'dan için çoğu kişi diyor"bu fiyata alınmaz, fiyatının düşmesini beklemek lazım, bu fiyatı hak etmiyor." Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Konu biraz uzamış tamamını okumadım.Nova 5t kullanıcısıyım 15 gündür.Oyun olarak günde yaklaşık 2 saat Clash of Clans oynuyorum.Youtube instagram daha yoğun kullanıyorum.Şarjı 1 gün çıkarmaması mümkün değil şuan.s6 edgeden geçtim ısınma sorunu hiç yaşamadım yoğun oyun oynamadığım içindir belki.Amoled ekrandan ipse geçmem hiç rahatsız etmedi hatta beyazlardan dolayı belkide Nova 5t daha iyi gözüküyor gözüme ikisi de elimde şuan.Kamera konusunda çok dikkatli biri değilim değerlendirme yapamayacağım.
Küçük ekran boyutu istemem en büyük sebeplerdendi. İşlemci, şarj önem sırasına göre S10E'ye kaymıştım biraz.S10e'nin rezalet pil ömrü yorumlarından dolayı Nova 5T tercih ettim.Hala Samsung S serisinde daha kaliteli işler yaptığını düşünsem de 3300 TL'ye en mantıklı tercihdi bence Nova 5t. Parmak izi okuyucusu ekranda olan birçok telefon denedim mağzalarda daha önceden. Onlara göre çok daha hızlı çalışıyor değinmeden geçmeyelim çok kullanışlı bir yerde bana göre.
Cpu throttling testi yaptınız mı hocam hiç?

Mesajınızı görmeden 10 dakika yapmıştım doğru mu yaptığım konusunda emin değilim telefonu almadan önce birçok videosunu izlesem de telefonu aldıktan sonra günlük kullanımda sorun olmayınca ilgilenemedim.
Çok fark oluyorsa 10. Dakikadan sonra 15 dakikalık da yapıp paylaşabilirim. Ortam sıcaklığı da direk etki ediyor sanırım serin şuan odam yazın farklı bir durum olabilir.
Realme 6 pro fiyatı için birşey diyemeyeceğim piyasaya çok hakim değilim ne tür inişler çıkışlar olur bilgim yok.Kendi kullanım deneyimimi aktardım sadece kısa bir süre de olsa.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200427_004754_skynet.cputhrottlingtest.jpg
    Screenshot_20200427_004754_skynet.cputhrottlingtest.jpg
    215,9 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
@Faviaan Değerlerin iyi, 15 dakika yapsan bile gözle görülür büyük bir değişim olmaz. Bu uygulama demek ki tutarlı değil, Teknoseyir ve Shiftdelete kanallarının videosunda Nova 5T, Honor 20, P30 bu modellerin hepsinde de Kirin 980 var, thermal throotling sorunu vermişti. Son defa 15 dakika yapıp paylaşır mısın, bakalım bu defa nasıl bir değer verecek. Telefonu biraz dinlendir, öyle teste sok, sıcak şekilde test etmek sağlıklı sonuç vermiyor.

1. Testte 180 175 değerlerinde seyrederken başlangıçta 2. Testte 160 165 değerleriyle başladı bu dinlendirmemekden olabilir dediğiniz gibi. Alttaki sıcaklık sürekli 50 gösteriyor testi durdurdukdan sonra da başlamadan da farklı birşey sanırım.
2 ekran görüntüsü arasındaki sarj düşüşü de bir fikir verebilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200427_013036_skynet.cputhrottlingtest.jpg
    Screenshot_20200427_013036_skynet.cputhrottlingtest.jpg
    192,1 KB · Görüntüleme: 50
Bu defa sonucun daha da iyi çıktı, herhangi bir ısınmadan kaynaklı düşüş göstermemiş bu defa cihaz. Bu uygulama benim gözümde artık tutarsız. Geçen bu sitede başka bir kullanıcı da Nova 5T vardı, o da bu testi yaptı onda da TS ve SDN kanallarındaki gibi thermal throotling sorunu çıktı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı