Huawei P10 Plus mı? One Plus 5 mi?

İrfan DEMİR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Huawei P10 Plus ve One Plus 5 arasında kaldım. Hepsiburada'da ithalatçı garanti olarak ikisi de 2500 TL civarı satılıyor. Benim aklımda hep P10 plus vardı fakat One Plus 5’i tavsiye ettiler. Biraz incelediğimde One Plus 5 için bazı sorunlarla karşılaştım. Sar değeri çok yüksek (1,3 baş 1,5 vücut), suya toza dayanıksız, bükülmeye ve çizilmeye dayanıksız, kamerada iyiyiz demişler ama o kadar iyi değil, ekran geçişlerinde dalgalanma oluyor. Fakat 8 GB RAM ve Snapdragon 835 var. Pil konusunda da oldukça başarılı.

P10 Plus ise kirin 960 ve 6 GB RAM ile geliyor. Sar değeri düşük (0,85 baş 0,87 vücut), suya dayanıklı ve sağlam. Ayrıca Leica lens faktörü de var. Şu anda da Huawei G7 kullandığım için Huawei'yle gönül bağım var diyebiliriz.

Benim için öncelik kamera ve hız. Sizce hangi telefondan yana olmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans ve donanım olarak OP5 daha güçlü. Kamera olarak birbirine yakın modeller. Renkleri P10 Plus daha doğru gösteriyor, ön kamera tarafında ise OP5 daha iyi. P10 Plus alabilirsin, Huawei almak istiyorsun zaten.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

OnePlus 5'in SAR değeri tehlikeli olmaktan uzak, çok yüksek değil. SD 835 ise Kirin 960'tan daha iyidir. Benim tercihim OP5 veya OP5T tarafında olurdu.

Tabii ki One Plus 5.

Acaba hangi özelliklerinden ötürü One Plus 5'i tercih ettiğinizi açıklar mısınız? Teşekkürler.

OnePlus 5'in SAR değeri tehlikeli olmaktan uzak, çok yüksek değil. SD 835 ise Kirin 960'tan daha iyidir. Benim tercihim OP5 veya OP5T tarafında olurdu.

ABD'de SAR değerinin 1,6 seviyesinden yukarısı, AB'de 2 seviyesinden yukarısı tehlikeli görüldüğü için yasal olarak satılmıyor. Sizce kritik seviyeye çok yakın değil mi? SD 835 ve 8 GB RAM OP5'i öne atan özellikleridir. Size bu konuda katılıyorum.

Acaba hangi özelliklerinden ötürü P10 Plus'ı tercih ettiğinizi açıklar mısınız? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı