Huawei’nin kendi işletim sistemi yıl sonu hazır olabilir

(DHA) – Çin merkezli telekomünikasyon şirketi Huawei’nin tüketici departmanı başkanı Richard Yu, bu yıl sonuna kadar Huawei’nin kendi işletim sisteminin hazır olabileceğini söyledi.

Huawei sadece telefon üretmiyor doğru ama ABD 5G Altyapısı içinde Huawei ambargosu koydu sadece telefon değil. Ben Türkiye üzerinden örnek verdim aynı şeyler yurtdışı içinde geçerli. Huawei şimdi sistem çıkarsa bile en az 5 yılı var sistemin kullanılması için.

Huawei sadece telefon üretmiyor doğru ama ABD 5G Altyapısı içinde Huawei ambargosu koydu sadece telefon değil. Ben Türkiye üzerinden örnek verdim aynı şeyler yurtdışı içinde geçerli. Huawei şimdi sistem çıkarsa bile en az 5 yılı var sistemin kullanılması için.
Nereden bu yargıya vardın peki? Adamlar yıl sonuna kadar diyor. 5 yıl süreceğini ispatla seni alsınlar şirkete.

Bildiğim kadarı ile 2012'den beri geliştiriliyor bu işletim sistemi. Adamlar uygulama aktarımını çözmüştür bence.

Nokia da bile Whatsapp uygulaması varsa Huawei' ye gelmemesi söz konusu olamaz. Zaten ayrıyeten dünyada kullanılan modeller arasında ilk 5' te Huawei' de var Whatsapp niye kabul etmesin uygulama yapmayı şirketin milyonlarca hatta milyarca kazancı olur. Trump' ta her uygulamaya tek tek mesela Huawei' ye Whatsapp kulanamasın diye para yedirecek değil.

Anlamak istemiyorsun ısrarla. İçi boş sistem kimin işine yarar? Araba üzerinden düşün motorun kaportan var ama kullanacak direksiyonun yok. Aynı o şekil uygulama yok içi boş sistemi kim ne yapacak? Google facebookla anlaşsa ikiside Whatsapp Instagram hayal zaten hala neyi zorluyorsun?
Nokia da bile Whatsapp uygulaması varsa Huawei' ye gelmemesi söz konusu olamaz. Zaten ayrıyeten dünyada kullanılan modeller arasında ilk 5' te Huawei' de var Whatsapp niye kabul etmesin uygulama yapmayı şirketin milyonlarca hatta milyarca kazancı olur. Trump' ta her uygulamaya tek tek mesela Huawei' ye Whatsapp kulanamasın diye para yedirecek değil.
Aynen o şekil para yediriliyor. Windows Phone'a yıllarca Snapchat gelmedi Google yüzünden, çıkan yan uygulamalarda engelledi. Whatsapp destegide bu seNe bitiyor Nokia'da. Zaten Whatsapp artık Facebook'un ABD ile Mark anlaşsa ki zaten anlaşılır bu uygulamaların gelmesi imkansız.

Huawei kılıfına uydurur. Çünkü OS çıkarmak hemde yıl sonuna kadar yetiştirmek kolay değil.
Bunun majör hataları, onları, bunları olacak illaki. Böyle bir iddiası varsa bir yolunu bulmuştur ya da bulacaktır. Senin, benim, onun olmaz demesiyle Huawei falan patlamaz. Bu konuda görüşüm kesindir, aksini iddia eden cidden ne dediğimi anlamamıştır, anlasada anlamasa da daha fazla yazmayacağım bence kâfi bu kadarı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı