Hüseyin Nihal Atsız hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam zamanında Hasan Ali yüceli komistleri kolladığı gerekçesiyle istifaya çağırmış. Bu adamın zaten mantıklı olamayacağı bu davranışından bellidir.

"Araplar gitsin." derken, bu ülkeye zarar veren kaçak göçmenlerden bahsettiğimizin herkes farkında. Bu adamların çoğu Arap olduğu için öyle diyoruz. Sizde bunu iyi biliyorsunuz. Kendi yaptığınızı temize çıkarmak için bize laf ediyorsunuz.

Bir dediğiniz öbürkünü tutmuyor.

Eki Görüntüle 1814328

Irkçı mısınız yoksa sadece Türklere karşı olanlara mı karşısınız? Önce buna karar verin sonra yazarsınız :).
Hayır, sizin düşüncenize göre genelleme yapmak yanlış, kendiyle çelişen ben değilim sizlersiniz.

Atsız bitti zaten hocam. Irkçı görüşleri ile birlikte toprağı boyladı. Şuanda 3 5 kişi hariç kimse konuşmuyor. Gidip de ırkçı birisine saygı duymamızı beklemeyin kusura bakmayın yani.
Atsız nerede bitti tam olarak? Sizin Nazım Hikmet'inizden daha çok okunuyor.

Atsız bitti zaten hocam. Irkçı görüşleri ile birlikte toprağı boyladı. Şuanda 3 5 kişi hariç kimse konuşmuyor. Gidip de ırkçı birisine saygı duymamızı beklemeyin kusura bakmayın yani.
Ne yapmışız mesela? Alintila bakalım, üzerine konuşalım.
İsmet Paşa'yı çok sever ve saygı duyarım öncelikle yanlış anlaşılma olmasın. İnönü zamanında ATSIZ'a yapılanlar var. Komünist yazarların bi anda ATSIZ'ın üstüne çullanması var.

Soru başlıktadır arkadaşlar. Linç yeme pahasına söylüyorum. Görüşünü en çok benimsediğim, okuduğum, sevdiğim ve izinden gittiğim yazardır kendisi.

Siyasi görüşü bana göre yanlış çünkü bir sanatçı objektif olmalıdır şiirlerini ve kitaplarını severim yazım şeklini de örnek alırım ancak, fikirlerim uyuşmaz elbette saygım var ancak bence Türk ırkının tüm ırklardan üstün olması bana ırkçılık gibi geliyor. Kimseyi linçlemiyorum ancak benim görüşüm uyuşmuyor.

Sadece Bozkurtlar'ı okudum fakat babamın da katkılarıyla tanıdığım bir yazar. Vasiyeti ve Geri gelen mektup beni etkiledi . Sevdiğim ve ideolojisini araştırdığım bir şair.

Hayır, sizin düşüncenize göre genelleme yapmak yanlış, kendiyle çelişen ben değilim sizlersiniz.

Hm öyle mi dersin? Nazım Hikmet Türk tarihine geçti. Kitaplarda yeri var. Senin kansız Atsız'a ne oldu? Hiç var olmamış gibi yok oldu gitti. Nazım Hikmet gibi bir sanatçı ile bir ırkçıyı aynı kefeye koyman bile komedi unsuru. Yallah git Atsıza fatiha oku sen.

Siyasi görüşü bana göre yanlış çünkü bir sanatçı objektif olmalıdır şiirlerini ve kitaplarını severim yazım şeklini de örnek alırım ancak, fikirlerim uyuşmaz elbette saygım var ancak bence Türk ırkının tüm ırklardan üstün olması bana ırkçılık gibi geliyor. Kimseyi linçlemiyorum ancak benim görüşüm uyuşmuyor.
Sizin görünüşe saygım sonsuz mesela hocam. ATSIZ gibi özel bir yazara hakaret etmediğiniz sürece hiçbir sıkıntı yok.

HM öyle mi dersin? Nazım hikmet Türk tarihine geçti. Kitaplarda yeri var. Senin kansız atsız'a ne oldu? Hiç var olmamış gibi yok oldu gitti. Nazım hikmet gibi bir sanatçı ile bir ırkçıyı aynı kefeye koyman bile komedi unsuru. Yallah git atsıza fatiha oku sen.

Nazım hikmet sanatçı değildir hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı