Saddam Hüseyin hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kimisi ona kukla diyor kimisi kahraman İsrail'e füze attığı için seviliyor diye biliyorum. Zaten Saddam düşünce saddamı mumla arar oldular.

Bir Türk olarak Arap dünyasında sevdiğim en fazla ya 5 ya 10 kişi vardır. Saddam bunlardan biri. Ülkesini savundu, batı emperyalizmine karşı savaştı fakat kendi halkı ona ihanet etti. Şimdi Saddam'ı mumla arıyorlar. Türkiye'yle de arası gayet iyiydi.

Bir Türk olarak Arap dünyasında sevdiğim en fazla ya 5 ya 10 kişi vardır. Saddam bunlardan biri. Ülkesini savundu, batı emperyalizmine karşı savaştı fakat kendi halkı ona ihanet etti. Şimdi Saddam'ı mumla arıyorlar. Türkiye'yle de arası gayet iyiydi.
Kesinlikle katılıyorum, Arap dünyasını çok bilmem ama tanıdığım az lider arasındaki en parlak isimlerden birisi bence.

Saddam Hüseyin en iyi Arap lideriydi ki saddamdan sonra ırağın halini görebilirsin Irak halkı şu an onu mumla arıyor heykelini yıkan adam keşke ellerim kopsaydı die pişmanlığını ifade etmiştir Arap milleti bu genelleme yapmıyalım ama hainlik yaptılar. Aynı osmanlıya karşı isyan bayrağı açtıkları gibi kendi liderleri yerine ecnebi yönetimi seçtiler sonuç iç savaş ve Orta Çağ'lı bir Irak şu an saddam yaşasaydı orta doğu'nun hali böyle olmazdı die düşünüyorum eğer dikkat ettiysen saddamın ölümünden sonra çeşitli terör örgütleri iç savaşlar çıktı Suriye'ye bile yansıdı.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama Saddam'ı yakalayan CIA ajanı "saddam Hüseyin'i Bush'a tercih ederim." demiş.

Evet ve üstünü ekleyerek "gördüğüm en karizmatik insanlardan biriydi. İstediği zaman etkileyici, hoş, komik ve nazik olabiliyordu."
Artı olarak ABD'nin ırağa girmesinin sebebiyeti diktatör yönetim veyahut gizli saklı bir füze değildi tamamen oradaki coğrafyanın hazinelerinden faydalanmak içindi örnek verirsek petrol ve sözde demokrasi için girdik diyen devletin ülkeden çıkışı böyle oldu;

E8p54gGWQAISO5l.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı