Hukuk için hangi alana ağırlık verilmeli?

Burada hangi alanda ne kadar puanın etkili olduğu yazıyor. Açıp kontrol edebilirsiniz. AYT matematik ile AYT edebiyat arasında kayda değer bir fark yok. Sınav sonucunda oluşan fark ise standart sapma ile oluşuyor.

PDF içi 54, kağıt üzerinde ise 50. sayfada görebilirsiniz. TYT %40, matematik %30, kalan TM kısım toplamı da %30 etkili.
Yani birisinin matematikte 20 net yapması ile edebiyatta 20 net yapması yaklaşık olarak aynı değerde.

Sıralama söylemenize gerek yok artık. Sınavda başarılar.

Burada hangi alanda ne kadar puanın etkili olduğu yazıyor. Açıp kontrol edebilirsiniz. AYT matematik ile AYT edebiyat arasında kayda değer bir fark yok. Sınav sonucunda oluşan fark ise standart sapma ile oluşuyor.

PDF içi 54, kağıt üzerinde ise 50. sayfada görebilirsiniz. TYT %40, matematik %30, kalan TM kısım toplamı da %30 etkili.
Yani birisinin matematikte 20 net yapması ile edebiyatta 20 net yapması yaklaşık olarak aynı değerde.

Sıralama söylemenize gerek yok artık. Sınavda başarılar.
Tamam teşekkür ederim yanıtınız için.Bu arada gözünüze biraz aptal gelmiş olabilirim kusuruma bakmayın:)üniversite sınavı hakkında beni pek bilgilendiren bir çevrem olmadığı için saçma sorular soruyor olabilirim.Tekrardan yanıtınız için teşekkür ederim

Bunu söyleyip ağlayanlar AYT'de TM öğrencisinin matematik dışında çözdüğü diğer alanda 35-40 net yapsa yaklaşık olarak aynı puanı alacaklar. Ama adam sorumlu olduğu 40 soruda 15-20 yapıyor, sonra 35-40 net yapan sayısalcılara laf ediyor.
Bunu varsayımsal olarak söyledim hocam, fen lisesinde olup TM'den hazırlananları değil, MF çözdükten sonra "şansımı deneyeyim" düşüncesiyle edebiyattan da birkaç soru çözenler oluyor, onlardan bahsediyorum. Gerçi yazdığım cümlenin "tokdur olamayıp" kısmı da biraz çelişiyor ama :D

Sonuç olarak Fen liselerinde okuyup TM'den hazırlananlar ikisini de yapıyor ama Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin veya Anadolu Lisesi-Temel Lise öğrencilerinin netleri biraz daha düşük oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı