Hukukun gidişatı nedir?

SykeeZ

Hectopat
Türkiye'de hukuk bölümünün gidişatı hakkında ne düşünüyorsunuz? İktisat tercih etmek daha mantıklı gelmeye başladı bana. Bir hukuk mezunuyla bir iktisat mezununu gelecekte neler bekliyor?

Türkiye'de hukuk bölümünün gidişatı hakkında ne düşünüyorsunuz? İktisat tercih etmek daha mantıklı gelmeye başladı bana. Bir hukuk mezunuyla bir iktisat mezununu gelecekte neler bekliyor?
Hukuk önceki yıllara göre daha zora girdi fakülte bitince mülakat tarzı bir sınav daha var.

Hukukta işin belli ancak iktisatta belirsiz. Kişisel becerinle iyi bir üniversiteden iktisat mezunu olarak bir avukatın 3 katı aylık gelirin de olabilir, özel bir şirkette asgarinin biraz üstünde de çalışabilirsin. Tamamen kişisel çabana, becerilerine ve hedeflerine bağlı. Bana Ankara hukuk mu yoksa Boğaziçi iktisat mı deseniz ben gözüm kapalı Boğaziçi iktisat derim.

Hukuk Mesleklerine Giriş sınavıydı adı.

Bu kadar fazla hukuk mezunu olması ve itibarının bu denli azalması gözümü korkutmuyor değil. Sanırım bi’ 5 yılı daha var düzelmesi için. Biraz daha az tercih edilmeli.

Geri
Yukarı