HyperOS mu One UI 6.1 mi?

Ülke duyduğu herşeyi doğru kabul eden kişiler yüzünden gelişmiyor zaten. Daha hiç MIUI kullanmamış kişiler ne hikmetse miui hakkında yorum yapıyor. Daha 1 ay olmuş HyperOS çıkalı ne zaman kullanıp bug gördün.

Ülke duyduğu herşeyi doğru kabul eden kişiler yüzünden gelişmiyor zaten. Daha hiç MIUI kullanmamış kişiler ne hikmetse miui hakkında yorum yapıyor. Daha 1 ay olmuş HyperOS çıkalı ne zaman kullanıp bug gördün.
Hocam daha ilginci ise bu söylentiyi halk arasında değil bilgili insanlardan oluştuğunu sandığımız Türkiye'nin en büyük teknoloji forumlarından birinde görüyoruz. Foruma kalsa millet Xiaomi, Redmi, Poco telefon hiç almasın. Arayüzü hiç çalışmıyor gibi algı yaratıyorlar. Yabancı teknoloji editörlerinin karşılaştırmasında MIUI'ın akıcı ve modern animasyonlarını gayet övüyorlar. Bir kere bu kişilerin yazılımdan falan da anladığını hiç sanmıyorum. Android çekirdeği aynı sonuçta herkes kendince özelleştiriyor ve hepsi birbirine fazlasıyla benziyor. Arayüz fanboyluğu falan saçmalık yani.

Xiaomi firmasının yapması bile yeterli.
Sebeplere gelelim.
Öncelikle optimizasyon gene berbat.
Reklamlar tıka basa dolu.
Bloatware tıka basa dolu.
1 günü çıkartmıyor.
Animasyonları itici.
Boşver dostum ona göre OneUI’dan iyi. Herkesi fanboy/hater ilan ediyor. Kendisinden haberi yok daha.

Kimin ne bildiğini, ne öğrendiğini siz mi ölçüyorsunuz? Mesaj sayısı ile ne alaka?
Beni tanıyanlar biliyor ki bir çok Xiaomi cihaz kullandım. Bir çok amiral gemisi dahil. Herhangi bir yerde “Xiaomi alınmaz” gibi bir mesajımı göremezsin. Çoğu konuda önerdiğimi bile göreceksin zaten. Ancak neden marka sevgisiyle gerçekleri inkar edeyim?

Hatta ki Apple fanboyu olduğumu öne süren arkadaş Xiaomi kategorisinde yazdığım mesaj sayısının, Apple kategorisinde yazdığım mesaj sayısından daha fazla olduğunu bilmiyor. Herkese ön yargı ile yaklaşmayın. İyi geceler.

Son düzenleme:
modern ve sade bir arayüz.
Buna katılmıyorum. MIUI oldukça reklamlı bir arayüz ve pek sade olduğu da söylenemez. Modernliğe gelirsek, evet modern gözüken bir arayüz ve animasyonlarda iOS akıcılığına yaklaşmışlar fakat birçok şeyi de kopyalamışlar. MIUI'ın kullanışsız olduğunu savunan Xiaomi kullanıcıları da var, çok kullanışlı olduğunu savunan da.

Boşver dostum ona göre OneUI’dan iyi. Herkesi fanboy/hater ilan ediyor. Kendisinden haberi yok daha.

Kimin ne bildiğini, ne öğrendiğini siz mi ölçüyorsunuz? Mesaj sayısı ile ne alaka?
Beni tanıyanlar biliyor ki bir çok Xiaomi cihaz kullandım. Bir çok amiral gemisi dahil. Herhangi bir yerde “Xiaomi alınmaz” gibi bir mesajımı göremezsin. Çoğu konuda önerdiğimi bile göreceksin zaten. Ancak neden marka sevgisiyle gerçekleri inkar edeyim?

Hatta ki Apple fanboyu olduğumu öne süren arkadaş Xiaomi kategorisinde yazdığım mesaj sayısının, Apple kategorisinde yazdığım mesaj sayısından daha fazla olduğunu bilmiyor. Herkese ön yargı ile yaklaşmayın. İyi geceler.
Evet bana göre MIUI daha iyi ancak OneUI da çok başarılı bir arayüz. Tartışmanın çıktığı noktayı unutmuş olmalısın. Poco X6 Pro'nun kamera dışında her konuda iyi olmasına rağmen sırf HyperOS var diye S23 FE daha iyi dedin. Ben de bunun fanboyluk olduğunu söyledim. X markasını sevmiyorum demek düpedüz haterlık ayrıca. Seni uzun zamandır gözlemliyorum forumda herhangi bir önyargım yok sana karşı. Bazen fanboyluk yaptığına şahit de oldum. Belki yanlış gözlemlemişimdir. Bazen mantıklı şeyler yazdığını da gözlemledim. Ama bunlar önyargı değil gözlem. Düzgünce cihazı tartışmak yerine saçma sapan konular tartışan ve cihaz odaklı değil marka odaklı tartışan sensin akşamdan beri o yüzden beni hiçbir konuda suçlamaya hakkın yok. Bilerek yapmadıysan bile konudaki mesajlarını iyice incele, hepsi fanboyluk ve haterlık odaklı yazılar. Böyle teknoloji tartışılmaz yani bunu anlamalısın. Olayı tatlıya bağladığımıza göre ben de 15. iyi gecelerimi diliyorum ve konuyu kapatıyorum.

Buna katılmıyorum. MIUI oldukça reklamlı bir arayüz ve pek sade olduğu da söylenemez. Modernliğe gelirsek, evet modern gözüken bir arayüz ve animasyonlarda iOS akıcılığına yaklaşmışlar fakat birçok şeyi de kopyalamışlar. MIUI'ın kullanışsız olduğunu savunan Xiaomi kullanıcıları da var, çok kullanışlı olduğunu savunan da.
MIUI'da hiç reklamla karşılaşmadım. Karşılaşsanız bile gizleyebiliyorsunuz ayarlardan. MIUI'ın tek eksisi budur o da 5 saniyede kapanıyor zaten kimseye bir zararı yok ama olması bile saçma. Ben kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bana göre sade.

Yeni konular

Geri
Yukarı