One UI vs iOS

enesbull

Hectopat
Merhaba, sorum başlıktaki gibi, iki işletim sistemininde en üst segmentine ve son versiyonuna bakacak olursanız hangi işletim sistemi sizce daha iyi? İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu Android vs iOS olarak bilerek yapmadım çünkü Samsung'un arayüzü güncelleme desteği ve vb vs olsun en iyi deneyimi Android'de Samsung sunuyor, (Google Pixel'de iyi ama Türkiye'de yok.) Kısaca Android vs iOS desem saçma sapan MIUI ile filan kıyas edilecek, IOS'a denk şu an pixel dışında sadece One UI var bundan dolayı One UI vs iOS olarak belirttim.

Kıyaslanamayacak bir konu açmışsınız, aynı şeyler değilki kıyaslayalım. Ondan dolayı genel bi kıyas yapacağım.
Arayüz olarak One UI çok çok daha iyi.
İşletim sistemi olarak, açık kaynaklara kolay erişim yönünden Samsung, virüs yeme şansınız daha az olduğu için Apple.
Eğer profesyonel siber güvenlikçi değilseniz veya üst düzey bilginiz ve merakınız yoksa iPhone'un güvenlik muhabbeti size bir ekstrası yoktur.
Kamera tarafında birçok Samsung modeli iPhone kameraları ile kapışır, iPhone kamerası diye halk arasında uydurulan çok iyi efsanesi günümüzde tarih oldu s Ultra ailesi ile, kaldı ki normal s serileride iPhone denkleri kadar iyi çekim yapıyor neredeyse.
Telefon görüntüsü olarak Samsung s serisi varken Apple halt yemiş.
Ayrıca konuyla alakası olmadığından ekran konusunu açmayacağım bile, Samsung'un TV üreticisi olması yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı