One UI vs iOS

enesbull

Hectopat
Merhaba, sorum başlıktaki gibi, iki işletim sistemininde en üst segmentine ve son versiyonuna bakacak olursanız hangi işletim sistemi sizce daha iyi? İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sorum başlıktaki gibi, iki işletim sistemininde en üst segmentine ve son versiyonuna bakacak olursanız hangi işletim sistemi sizce daha iyi? İyi günler dilerim.

Samsung'un arayüzü One UI bence daha iyi.

Bu sorunun konunun sonu yok. Neye göre kime göre değişir.

Senin ne istediğin önemli kriterlerin kırmızı çizgilerin neler vb. soruları kendine sorup cevabı kendinde bulabilirsin.

Benim cevabım ise uzun vadede kullanım sistem performansı ve güvenlik konusunda iOS.

EDİT:

Pandemi Zamanları YouTube kanalımda canlı yayın açardım. Ama uzun süre önce bıraktım kanalım kapandığı için telif vs vs.
iOS ve Android ile hem oyun hem de canlı yayın yaptım. Sadece bu işler için kullandım her iki cihazı da. Yani iOS daha başarılı özellikle uzun vadede daha sağlıklı daha stabil.

Son düzenleme:

One UI bir işletim sistemi değil arayüzdür, konu Android mi iOS mi diye düzeltilmelidir.
Android ile iOS arasında son kullanıcı için pek bir fark yok hatta Android daha kullanışlıdır çoğu alanda, kasma donma muhabbetinde ise alt segment cihaz alıp boş yorum yapıyorlar, kullanın FE olmayan bir Samsung s serisi cihaz görün dengi ile farkı. Arayüz konusunda One UI tekler geçer, çok daha şık ve zarif bir tasarımı var arayüzün, s serisinin zarifliği hakkında konuşmuyorum bile dengi IPhone'lara kıyasla.

Bu sorunun konunun sonu yok. Neye göre kime göre değişir.
Asıl mesele senin ne istediğin önemli kriterlerin kırmızı çizgilerin neler gibi soruları kendine sorup cevabı kendine bulabilirsin.

Benim cevabım ise uzun vadede kullanım sistem performansı ve güvenlik konusunda iOS.

Son kullanıcı güvenlik konusunu pek anlamayacaktır, IOS'un tek ekstrası mail gibi şeyleri gizleme ve her dosyayı kabul etmediği için uygulama yükleyemediğinden virüs bulaşamamasıdır, dikkatli olan biri için Knox'ta gayet yeterlidir.

One User Interface vs IOperatıngSystem

Şimdi daha da mantıksız görünüyor. Aslında hala aynı. Bu konuyu kabul eden moderatör de bu ikisinin farkını ayırt edemiyor diye düşünüyorum.

One UI bir işletim sistemi değil arayüzdür, konu Android mi iOS mi diye düzeltilmelidir.
Android ile iOS arasında son kullanıcı için pek bir fark yok hatta Android daha kullanışlıdır çoğu alanda, kasma donma muhabbetinde ise alt segment cihaz alıp boş yorum yapıyorlar, kullanın FE olmayan bir Samsung s serisi cihaz görün dengi ile farkı. Arayüz konusunda One UI tekler geçer, çok daha şık ve zarif bir tasarımı var arayüzün, s serisinin zarifliği hakkında konuşmuyorum bile dengi IPhone'lara kıyasla.

Son kullanıcı güvenlik konusunu pek anlamayacaktır, IOS'un tek ekstrası mail gibi şeyleri gizleme ve her dosyayı kabul etmediği için uygulama yükleyemediğinden virüs bulaşamamasıdır, dikkatli olan biri için Knox'ta gayet yeterlidir.

Konuyu Android vs iOS olarak bilerek yapmadım çünkü Samsung'un arayüzü güncelleme desteği ve vb vs olsun en iyi deneyimi Android'de Samsung sunuyor, (Google Pixel'de iyi ama Türkiye'de yok.) Kısaca Android vs iOS desem saçma sapan MIUI ile filan kıyas edilecek, IOS'a denk şu an pixel dışında sadece One UI var bundan dolayı One UI vs iOS olarak belirttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı