HyperX Cloud 2 günümüzde alınır mı?

Bütçe
2.000-2.500 TL
"Hiç Cloud2 kullanmadığını söylemeden Cloud2 kullanmadığını söyle" gibi oldu.

Ben Logitech Z906 kullanıyorum neyleyim kulaklığı babayiğit. Hangisini kulağıma takarsam takayım 1 saat sonra "millet bu zımbırtıların nesine para veriyor" diyorum.

"Hiç Cloud2 kullanmadığını söylemeden Cloud2 kullanmadığını söyle" gibi oldu. Bu dediğin Ekran Kartları için geçerli. O dönemden kalma ve hala alınabilir durumda olan Tek kulaklığın HX Cloud 2 olmasının da bir sebebi var.

Cloud2'nin hala popüler olmasının sebebi kutu içeriği, müthiş ses kalitesi, malzeme kalitesi falan değil. Ses profili/ses karakteri diyebileceğim çoğu kulaklıkta olmayan şey sayesinde hala alınabilir durumda. Şimdiki kulaklıklar dengeli dağlım yapmaya çalıştıkları için kendileri bile ne olduklarından emin değil.
Müzik kalitesi ve çok yönlü kullanım konusunda ortalama, bazen daha da altında. Ama oyunlarda gösterdiği performansı aşırı farklı. Yön ve özellikle uzaklık tayini fiyatı segmenti ve üstündeki çoğu kulaklıkta bu kadar net ve keskin değil. (Cloud3 de dahil)
Cloud2, karakterleri gereği safkan oyun kulaklığıdır başka yönlerde, oyunlarda olduğu kadar başarılı değildir.

Oyun amaçlı almayı planlıyorum müzik ve film için Bluetooth kulakligim var Samsung Galaxy Buds 2 kulakligim var onu kullanıyorum. Geçici olarak.

Arkadaşlar uzun lafın kısası benim klavye ve farem Razer olduğu için kulaklıgıda Razer Kraken V3 düşünüyordum o da indirime girmedi ve fiyatı yüksek. BlackShark'da oyunlarda performansı iyi değilmiş yazılanlara göre. Cloud2 alsam beni çok üzer mi eski kulakligkmdan çok fark olur mu bildiğim kadarıyla daha iyi.

Son düzenleme:
Daha ayrıntılı bilgi verirsen daha iyi olur. Fosil al geç demek mantıklı ve bilgi verici bir yorum değil.

Ürün eline ulaşınca bilgi verirsen sevinirim

Öncelikle yorumun için teşekkürler. HS80'deki dip ses sorunu çok rahatsız ediyor mu?
Cloud 3'un fiyat seviyesine çıkmak istemiyorum o seviyeden sonra başka kulaklık bakarım.
BlackShark V2 FPS oyunlarında tatmin etmiyorsa pek mantıklı seçenek olmaz.
Cloud2'ye gelince fiyatı en mantıklı olan klk seçenek mikrofonu çok iyi olmasa da FPS oyunlarında mantıklı ve yanında yedek ped ve ses kartı geliyor.
Yorumlardan anladığım kadarıyla ufak bir özet oldu. Kullanan arkadaşlar daha ayrıntılı bilgi verirse sevinirim.
Kulaklığı dün sabah aldım baya uzun bir süre kullandım kafamda 2-3 saat durduğu oldu en az. İlk başta corsairin icue yazılımını kurdum ancak kurduktan sonra sanki kulaklıktan bir ses geliyor gibiydi boştayken sonra kaldırdım yazılımı. Mikrofon kalitesi gayet iyi, ses kalitesini gelirsek stereo kullandım apexte gerçekten rahat ve net bir şekilde ses kasabildim birde cs2 oynadım onda da güzeldi. Müzik falan da keyifli dolby atmos ile de farklı bir deneyim oluyor isteğe bağlı bazı yerlerde kullanılabilir. Ama şöyle bir olayıda var ki önemli bir "ama" bu kulaklığın kafa bandı yapısı çok garip yani ilk geldiği ve hemen hemen en gergin ayarında kullanmassanız ki 15 yaşında ya da kız değilseniz o ayarı arttırmanız gerekecek kafa bandı en üste yapışıyor yani esnek olmasının bir özelliği kalmıyor çıkarıp oraya bantlasanız da aynı şey olacak bu şekilde biraz rahatsız edici oluyor ben kullanırken biraz baş ağrısı yaşadım. Pedleri fena değil güzel, kulakları içine alıyor ancak genel olarak bakılırsa bana pek konforlu gelmedi. Hele ki bundan önce kullandığım müzik kulaklığından sonra bu kullanırken her an kafamda kulaklık olduğunu hatırlamam gerekti ve bu hiç hoş değil. Büyük ihtimalle iade edeceğim. (Corsair HS80 USB)

Kulaklığı dün sabah aldım baya uzun bir süre kullandım kafamda 2-3 saat durduğu oldu en az. İlk başta corsairin icue yazılımını kurdum ancak kurduktan sonra sanki kulaklıktan bir ses geliyor gibiydi boştayken sonra kaldırdım yazılımı. Mikrofon kalitesi gayet iyi, ses kalitesini gelirsek stereo kullandım apexte gerçekten rahat ve net bir şekilde ses kasabildim birde cs2 oynadım onda da güzeldi. Müzik falan da keyifli dolby atmos ile de farklı bir deneyim oluyor isteğe bağlı bazı yerlerde kullanılabilir. Ama şöyle bir olayıda var ki önemli bir "ama" bu kulaklığın kafa bandı yapısı çok garip yani ilk geldiği ve hemen hemen en gergin ayarında kullanmassanız ki 15 yaşında ya da kız değilseniz o ayarı arttırmanız gerekecek kafa bandı en üste yapışıyor yani esnek olmasının bir özelliği kalmıyor çıkarıp oraya bantlasanız da aynı şey olacak bu şekilde biraz rahatsız edici oluyor ben kullanırken biraz baş ağrısı yaşadım. Pedleri fena değil güzel, kulakları içine alıyor ancak genel olarak bakılırsa bana pek konforlu gelmedi. Hele ki bundan önce kullandığım müzik kulaklığından sonra bu kullanırken her an kafamda kulaklık olduğunu hatırlamam gerekti ve bu hiç hoş değil. Büyük ihtimalle iade edeceğim. (Corsair HS80 USB)
Düşüncelerin için teşekkürler

O zaman ilk seçenek olan Cloud2'yi alacağım yerleşen düşünceleri için teşekkürler.

Arkadaşlar Cloud2 aldım merak ettiğiniz soru olursa cevaplarım. Önceki kulakligimda Void Elite 7.1'di onun hakkında cevap verebilirim herkese iyi sosyaller.

Son düzenleme:
Düşüncelerin için teşekkürler

O zaman ilk seçenek olan Cloud2'yi alacağım yerleşen düşünceleri için teşekkürler.

Arkadaşlar Cloud2 aldım merak ettiğiniz soru olursa cevaplarım. Önceki kulakligimda Void Elite 7.1'di onun hakkında cevap verebilirim herkese iyi sosyaller.
Hafiften hortlatıyorum hocam, memnun musunuz? Cloud2 almayı düşünüyorum bütçem var ancak fazla para vermek istemiyorum. Oyun performansının iyi olduğuna şüphem yok zaten, müziklerde bazı insanların söylediği kadar kötü mü ne seviyede?

Hafiften hortlatıyorum hocam, memnun musunuz? Cloud2 almayı düşünüyorum bütçem var ancak fazla para vermek istemiyorum. Oyun performansının iyi olduğuna şüphem yok zaten, müziklerde bazı insanların söylediği kadar kötü mü ne seviyede?
Hocam sizin sorularınıza cevap vermeye çok isterdim ama ben yoğun işte çalıştığım için pek deniyemedim. Ama denediğim kadar size düşüncelerimi söyleyim oyun performansı zaten ortada %100 değil %50 civarında kullanıyorum ses seviyesini. Müzik ve film konusunda çok kısa deneyimledim orada da üzmemek gibi. Ama eğer hemen almicaksaniz biraz daha deneyimlerinden sonra size tam yazmam daha doğru olur. İsterseniz sorularınızı Yazın ben düşüncelerimi soyliyim size. Ama yinede alıp almamak size kalmış.

Hocam sizin sorularınıza cevap vermeye çok isterdim ama ben yoğun işte çalıştığım için pek deniyemedim. Ama denediğim kadar size düşüncelerimi söyleyim oyun performansı zaten ortada %100 değil %50 civarında kullanıyorum ses seviyesini. Müzik ve film konusunda çok kısa deneyimledim orada da üzmemek gibi. Ama eğer hemen almicaksaniz biraz daha deneyimlerinden sonra size tam yazmam daha doğru olur. İsterseniz sorularınızı Yazın ben düşüncelerimi soyliyim size. Ama yinede alıp almamak size kalmış.
Oyun performansı hakkında şüphem yok. Müzik dinlerken, dizi,film v.s izlerken ses kalitesi insanların söylediği kadar kötü mü yoksa normal seviyede mi?
Müzik konusunda üzmemesi yeterli benim için.

Mikrofonu da çok gömülüyor insanlar çok kötü olduğunu söylüyor. Senin fikrin nedir?

Yüksek ihtimalle yarın satın alacağım ama yine de illa ki başkaları da vardır almayı düşünen onlara da yardımcı olur fikirlerin şimdiden teşekkürler.

Oyun performansı hakkında şüphem yok. Müzik dinlerken, dizi, film vs izlerken ses kalitesi insanların söylediği kadar kötü mü yoksa normal seviyede mi?
Müzik konusunda üzmemesi yeterli benim için.

Mikrofonu da çok gömülüyor insanlar çok kötü olduğunu söylüyor. Senin fikrin nedir?

Yüksek ihtimalle yarın satın alacağım ama yine de illaki başkaları da vardır almayı düşünen onlara da yardımcı olur fikirlerin şimdiden teşekkürler.

Ben kullandığım süre boyunca müzik ve film performansından da memnun kaldım. Öyle aman aman bir fark ya da üzücü bir durum olmadı. Mikrofonu da oyunlarda Discord'da normal öyle çok berbat ya da çok iyi değil ama ses gayet anlaşılır gidiyor bir soruna denk gelmedim sadece ufak bir dip ses sorunu var sonses açınca fark ediyorsun ama benim daha önce kullandığım Void Elite 7.1 kulakliginda da oluyordu. He kıyasla dersen onun mikrofonu daha iyiydi ama oyunda Cloud2 daha iyi müzik ve filmde hemen hemen aynı sadece viod Elite konforu daha yüksek bir kulaklık.

Geri
Yukarı